Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem V čem programovat? AutoIt vs. AutoHotkey vs. Pulover’s Macro Creator

Prosím pány programátory o rady. Obrátil se na mne známý s požadavkem na doporučení vhodné volby při výběru z programů.
1) AutoIt
https://www.autoitscript.com/trac/autoit/wiki/AutoItNotOnToDoList
2) AutoHotkey
3) Pulover’s Macro Creator
Sice příležitostně tvořím v Pulover’s Macro Creator, nejsem však kompetentní odpovědět a vysvětlit výhody, nevýhody, dát doporučení k daným programům a nějak mu to zdůvodnit.
Prosím znalce o informace a vysvětlení.
Děkuji.

Zajímalo by mě, jestli mi někdo pomůže pochopit hlavní rozdíly mezi nimi.
Zkusím se zeptat ještě jinak ve smyslu denního používání těchto programů pro různorodé účely. Tyto účely není momentálně možné specifikovat ani nijak upřesnit.
Zatím jsou uvedené programy zdarma.
Uživatel si chce dobře vybrat tak, aby později nelitoval a nemusel se bolestivě přeučovat na jiný SW. Zaznamenal jsem že se v lečcems AutoHotkey odchýlil od AutoIt. Kdo je vlastně autorem těch SW a kdo má v držení zdrojový kód? Kdo rozhoduje o dalším směrování a vývoji? Jak je to s riziky - AutoHotkey otevřený kód (open source) vs. neotevřený kód (AutoIt údajně přešel z otevřeného na uzavřený zdrojový kód - proč?)? Otevřený kód je důvěryhodnější a uvažuji správně, že trochu zárukou nezpoplatnění? Směřuje AutoIt ke komercializaci a prodeji licencí?
AutoHotkey byl údajně původně určen k integraci do AutoIt.

Vypadá to, že AutoHotkey je dominující. https://trends.google.com/trends/explore?date=today%205-y&geo=TR&q=AutoIt,AutoHotkey

AutoHotkey
Využívá ho hráčská komunita.
Spočívá síla AutoHotkey právě v jednoduchosti proměny myšlenky v kód?
Od AutoHotkey snazší cesta k Python a C, protože naučí řešit problémy z pozice programátora.
Syntaxe AutoHotkey je špatná, je nekonzistentní, neintuitivní, nepružná a psaní je otravné
Riziko zmatků a špatných návyků či dokonce ztráty zájmu o programování?
Údajně vůbec neučí základní koncepty, protože je zbytečně činí mnohem složitějšími, než ve skutečnosti jsou.
Pro neprogramátory a příležitostné uživatele snáze pochopitelný a použitelný.
AutoHotkey si dobře rozumí s jazykem JavaScript a dalšími C jazyky
AutoIt lépe pracuje s Basic, AutoHotkey lépe pracuje s C

Vidím to tak, že z důvodu faktu že Pulover's Macro Creator je založen na jazykuAutoHotkey, tak bude vhodné začít s Pulover's Macro Creator a později případně přejít na AutoHotkey.