Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Wifi do stolniho PC

Zdravím,
Mám starší stolní pc bez wifi. Jelikož ho mám v jiné místnost než router, nechce se mi moc tahat kabel přes celý být.
Je nějaka wifi co by šla třeba přes USB?
Díky za rady

Několikrát jsem využil možnosti výměny antény za delší "drát". Změně polohy zařízení nebude bráněno, protože je možné použít prodlužovací kabel. Sám to tak používám, abych tím TP-Linkem nevylamoval USB konektor základní desky. Kolikrát si lidi stěžují, že jim padá internet. Pak se zjistí, že PC přijímá slabý signál. Tam se hodí vyměnit za delší prut. To zařízení s fixními anténami nikomu nedávám. Přijde mi to omezující, byť třeba jen potenciálně. Tím nijak nesnižuju jeho kvality a užitnou hodnotu, protože ho nemám vyzkoušené a kupovat ho nehodlám. Vzhled je taky zvláštní, ale pokud se to někam schová do zákrytu a bude to fungovat, tak může být.

Ještě je férové dodat, že to co jsem navrhl se v případě výměny malé antény za velký prut prodraží o prodlužovací kabel + nová anténa (bude-li potřebná). Taky je třeba si uvědomit, že bude obtížnější stacionární umístění. Už jsem jich dost osadil a snažím se je přes prodlužku schovat někam za nábytek a anténu nechám vyčnívat nad nábytkem. Stačí to zafixovat elektrikářskou pvc páskou. Nezanechá lepidlo a dostatečně drží.

neznámý počet zdí může být pochopitelně problém, ještě horší útlum je v případě šikmého průchodu zdmi.
co nesmí mít wifi přijímač ve stoláku:
- směr signálu přes plechovou bednu nebo okolo visící kabely zezadu, které stíní příjem. třeba tplink dodává ke svým adaptérům krátký prodlužovací usb kabel.
- musí to být adaptér s anténou. absolutně nepřijatelné jsou pidiadaptéry bez antény, ty jsou tak do kanclu se sádrokartónovými zdmi.
https://www.suntech.cz/produkt/116491-tp-link-tl-wn722n-wi-fi-sitova-karta-4dbi-externi-antena-150mbps-usb/
https://www.suntech.cz/produkt/136073-tp-link-tl-wn822n-wifi-usb-adapter-300mbps-usb-2-0/
(edit: oba typy tu padly, mám číst příspěvky před sebou)

variantou usb adaptéru je wifi client (krabička) přes lan kabel, méně zatěžuje procesor a mává lepší antény: https://www.suntech.cz/produkt/530993-tp-link-tl-wa801n-access-point/
tento je hezčí, ale má jen integrované antény a horší nastavení: https://www.suntech.cz/produkt/358678-mikrotik-rb941-2nd-tc-hap-lite-650mhz-cpu-32mb-ram-4xlan-2-4ghz-802b-g-n-ros-l4-case-psu/

Souhlasím. Nicméně naprostá většina lidí to odmítá z pro mne nepochopitelných důvodů. Přeci se mi tu nebudou válet kabely. Nechci vrtat do zdí. To by bylo pracné. To by bylo drahé. Mám na vás málo času... takže asi tolik z praxe obvyklých argumentů.

Já mám také takový argument. Měl jsem z patra kabel, vede za obložením stěny. Někde ho překousaly myši, takže je k ničemu. To bych musel vybourat obložení, abych to za to mohl nacpat nový kábl, provrtat strop (což není sranda, je tam škvára, takže se mi vysype kýbl svinstva na hlavu). Že bych se na to. WiFi funguje dobře, tak není co řešit.