Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomale kopirovanie z externeho HDD

Zdravim, mam problem s externym harddiskom Verbatim 2TB. Ked dam kopirovat subor z alebo na HDD, tak mi vypisuje v Total Commanderi sialene casy pri 2GB subore aj 5 hodin pri velmi nizkej rychlosti. Skusal som HDD aj na inom notebooku a tam to ide rychlo. Co by s tym mohlo byt?
Dakujem za radu

Adaptér u toho disku byl, zkus najít krabičku, třeba tam zůstal.

Tento pevný disk se dodává s kabelem Micro-B na USB-A pro připojení ke standardním USB portům. Zkrátka však nepřijdou ani majitelé notebooků s nejnovějšími porty USB-C, neboť součástí balení je i adaptér z USB-A portu na USB-C.

Naopak tím se dá zkazit docela dost. Ta oprava bývá docela agresivní, jejím hlavním cílem je obnovit funkci disku, ne soubory. Takže co se mu nelíbí, to smaže. Ne jako to bývalo třeba ve win95 že nesprávné názvy vypomlčkoval, zkřížené soubory kopíroval a podobně.
Spíš bych to spustil jen ke čtení (neopravovat nalezené chyby), pak by to teoreticky nemělo nic pokazit.

neopravené chyby se budou dál řetězit. nedejbill pak někoho napadne neopravený disk defragmentovat.
oprava je vždy vhodná, protože horší to být nemůže.

srovnání s w95 kulhá, znaly max fat32 (nepoužívaly ntfs s m$ pokusem o žurnál), do toho jim zasahovaly často ještě dosové programy, tam převažovaly v souborovém systému jiné typy chyb.

tipuju že jde o ten disk dole. (buď otevřeš ten kryt nebo si vyčteš typ / sériové číslo programem crystaldiskinfo. typ může ukázat i správce zařízení: diskmgmt.msc). nebo ho poznáš podle sloupce "registry time", že je zrovna připojený, dá se podle toho sloupce setřídit.
disk odpojíš, jeho záznam v usbdeview smažeš.
zase připojíš a zjistíš, jestli je změna k lepšímu.
jestli ne, koupíš si normální řadič usb3 do pcie.

ten crystaldiskinfo není úplně zbytečný: může ukázat, jestli disk není v havarijním stavu s kritickými chybami a proto je pomalý.

ASMT 2115 USB: to je nějaká čínská shitová redukce, celý problém může být v ní. nebo je to nějaký šílený noname usb box?

disk je typu smr (pochopitelně při 2tb), ale to není důvod pro tak extrémně nízkou rychlost.
crystaldiskinfo vypadá v pořádku, disk má najeto 17h.
některá hexačísla bývají hausnumera, přesto se mi počet vadných čtení a hledání zdá vysoký - id 01, 07 - že by vlastnost smr?

připoj to k jinému stoláku přes sata kabel, jestli se chová normálně.
nebo jiný box: https://www.suntech.cz/produkt/456472-axagon-ee25-xa6-externi-box-na-2-5-sata-disk-usb-3-0-hlinikovy-cerny/
nebo si pořiď fungující stojánek: https://www.suntech.cz/produkt/542866-axagon-adsa-sn-usb-3-0-dokovaci-stanice-na-sata-iii-2-5-3-5/

nevím jestli byl smazán ten záznam přes usbdeview. pokud se zas obnovily špatné hodnoty v registrech, zůstává sprostým podezřelým to usb asmt2115.

Ak si pozorne vykonal nekonečnú kontrolu chkdsk, nemáš v Správe zariadení nejaký HW problém, detto kukni chyby v logoch Event, bude chyba v napájaní portov.

Niekedy sa zjaví z jasného neba zoxidovaný, prehnutý, zalepený chlebom kontakt v porte USB na oboch stranách.

Chce to isopopyl "chlast", min 90% čistý etylalkohol, a drobným, plochým špáradlom na vate poctivo, dlhodobo prelešiť zanesené kontakty na externom HDD aj v samotnom šaltri noťasa od nánosov, mastôt, oxidanvov, lúhov, výparov lepidiel, kávy, limonád.

Bežne si zručný kutil doma, na kolene 3x po sebe vypáli chutný, mňamky 90% destilát, aj z riadne vykvaseného ražného chlebíka, v CCCP na verejnosti čapovaného mňamky burčiaku v cisternách, ozn. pod zn.: KBAC (Kvas)

https://akoapreco.com/wp-content/uploads/2018/03/Typick%C3%A9-pred%C3%A1vanie-kvasu.jpg.

extremne nizka rychlost v originalnim krytu.

hlavni pruser: na fotce je usb3micro konektor prakticky uprostred. to se da dosahnout tak, ze usb prevodnik je uz ma plosnem spoji disku.
tato levnejsi shitova provedeni si ovsem vyrobci (wd, seagate) nechavaji pro sebe, treba do wd mykramu a nepreprodavaji je dale.
tj ostatni nevyrobci disku musi mezi koupeny sata disk a svou usb krabicku pridat jeste uzky plosak=prevodnik.
ten kdyz se posere, bys rozlamal krabicku, vyhodil prevodnik a zustal by ti funkcni sata disk.

u tveho mywd smejdu po zaruce to muzes cele leda hodit do kontejneru.

ty máš verbatim, asi si "mywd" pletu s jiným dotazem.

čistě usb disky si výrobci wd a segate nechávají pro sebe. ostatním výrobcům externích disků prodávají klasické sata hdd.
ti (jako verbatim) musí dovnitř doplnit malý plošný spoj s převodníkem usb-sata. délka 2.5" hdd je 100mm, ale ten box má 114mm = uvnitř je převodník.
rozeber / rozlámej ten box, převodník vyhoď, kup si noname box za 10 fufníků

Máš chyby, skrížené sektory na systémovom disku a na externom hdd. Do cmd.exe, ako Správca, zadaj text:
chkdsk C: /x /f /r /v /b
Enter, Yes, Restart,

externý hdd;
chkdsk (X:) /x /f /r /v /b

TC vykonáva vždy kontrolu CRC, preto tie prieťahy v kopčení.

Vypni vo W10;

RDP,
Indexáciu,
Defender - vypni kontrola v reálnom čase alebo vypni Defender nafurt:

https://www.sordum.org/9480/defender-control-v2-0/

Musíš si *.exe v okne SW nastaviť do výnimiek, aby sa spúšťal v ochrannom režime a v Defender pridať tiež do povolených, aby ho Defender neodstránil.

V konfiguračnom dfControl.ini súbore by to malo vypadať takto:

[Main]
Language=Czech_Čeština
HideWindowOnStartup=0
HideWhenMinimized=0
ManageSettingsShortcut=1
TamperVersion=0
BlockMpcmdrun=1

[Service_List]
WinDefend=2,4
WdFilter=0,4
WdNisDrv=3,4
WdNisSvc=3,4

TC vykonáva vždy kontrolu CRC, preto tie prieťahy v kopčení.

Novější verze TC to dělaji (dá se to vypnout, je na to i zašktávátko při potvrzování), ale to by mělo jiné symptomy, dojde na 50% a druhých 50% ověřuje. Nevím jestli ověřuje jen CRC nebo opravdu zdroj proti cíli, moc jsem to nezkoumal, TC zas tolik nepoužívám (narozdíl od DC neni zadarmo a já nemám potřebu používat něco, co jsem neplatil).

Stáhni si HD TUNE https://www.hdtune.com/ a změř si rychlost čtení/zápis. Ta rychlost je na prd i kdyzy kopíruješ mezi dvěma externíma HDD, nebo z externího na pevný?
Dela ti to jak u malých tak velkých souborů ?
Jestli je rychlost menší jak by měla byt, přeinstalujj chipset s řadičem USB

PS: Jinak bych urcite podíval do nastavení vlastností napájecího profilu jestli nemáš aktivován profil ECO a aktivoval (povolil) tomu disku ve vlastnostech "better performance / cache".
[94688-poradna-hdd-png]

Je to marny.
Intel dava ruce pryc od svych ovladacu
https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000031615/software/chipset-software.html

The Intel® USB 3.0 eXtensible Host Controller Driver will be discontinued as of January 1, 2019.

Tudiz odvozene ovladace nemuze ani nabidnout vyrobce notebooku.
Uzivateli zbyvaji pouze obskurni moznosti, Driver Booster a jine.
Tyto vsak nemuzeme oficialne doporucit.

Odpoveď od Aceru:

děkuji Vám za dotaz.
Ovladač pro USB není samosatně k dispozici. Stáhněte a přeinstalujte ovladače chipsetu a IO drivers, které pro Vaše zařízení naleznete zde :
https://www.acer.com/ac/cs/CZ/content/support-product/7244?b=1&pn=NX.GTCEC.001

V USB portech vyzkoušejte taktéž jiné USB disky nebo flashky zda se projevuje stejná situace.

Pokud ano doporučil bych jako poslední krok uvést celé zařízení do továrního nastavení dle postupu zde :
https://community.acer.com/cz/kb/articles/41
Tento postup smaže všechna data na disku.

Pokud by situace přetrvala můžeme zařízení blíže prověřit v našem servisním středisku.

dal som odinstalovat zariadenie v spravcovi zariadeni a po opatovnom pripojeni som sa dostal do predosleho stavu, takze hned na zaciatku to hodi rychlost okolo 100kb za sekundu, takze ako keby ani nekopirovalo..ked som zmenil vo vlastnostiach na vyssi vykon a povolit vyrovnavaciu pamat, tak sa to zase na chvilu zrychli ale potom to je zase pomale a po chvili to ako keby zastavilo

odpoved z Verbatimu: (ruky prec ved ono to musi fungovat, urcite mam v kazdom USB porte nieco pripojene a ten, ktory vyuziva HDD nestiha a samozrejme, ziadny iny ovladac)

Its normal that the copy speed changes because it is dependent on how many files and how many data at all is copied.
Dependent on the sizes of the files the speed can go down. Important that it continues until the end, even its slow.
Does it not copy and stop with an error or what ?

That is a 2TB mobile hard drive, which needs much power from the USB ports. ON a desktop PC connect it to the back panel USB3.0 ports please.

You should connect it to a USB3.0 port at least and remove other external storage devices. Having too many USB devices can end

up with too less power for some devices. Remove also external USB hubs and docking stations.

This product works by plug and play with windows drivers. There are no alternative drivers for that.