Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr notebooku 15-18 tisíc (kancelář, multimédia, příležitostný střih videa)

Dobrý den,

chtěl bych požádat o pomoc s výběrem notebooku. Rozpočet něco mezi 15-18 tisíc s využitím na kancelář, multimédia, příležitostný střih videa. Přenášen bude minimálně (pouze v rámci bytu). Preferoval bych konektro pro kabelový internet. Notebook by měl složit alespoň dalších 5 let (v ideálním případě).
Bohužel tomu úplně nerozumím, ale koukal jsem po těhto?

https://www.alza.cz/lenovo-thinkbook-15-g3-acl-mineral-grey-d6615184.htm
https://www.czc.cz/asus-x571gt-cerna_9/324155/produkt (tento je bez OS)
https://www.alza.cz/hp-15-da?dq=6885669 (bohužel nemá konektor pro kabelový internet)
https://www.czc.cz/hp-255-g8-cerna_3/328700/produkt

Nevím, zda je lepší si "připlatit za značku" a jaký procesor preferovat. A zda bude lepší zvolit notebook s dedikovanou graf. kartou (pro lepší výkon v budoucnu).

Předem děkuji za pomoc a trpělivost.
Změna kategorie, původně: Hardware (Kurt)

Kazdej ti rekne maximalne, co preferuje on. Kolik lidi ma zkusenost napric znackama. Ja treba zazil nekolik notasu od Lenova a vzdycky nejakej problem, tak se jim uz vyhybam. Ale ze bych si je troufnul jednoznacne odsoudit, to asi ne.

U HP to bylo vzdycky tak, ze kladli prekazky i blbymu rozsireni notasu treba o disk, udelali to tak, aby to uzivatel musel dat k nim do servisu.
U Asusu jsem chtel otcovi pridat pamet a kdyz jsem shledl video, co vsechno bych musel udelat, tak jsem se na to vybodl. V podstate slo o kompletni rozebrani notasu do posledniho sroubku a teprve potom slo upgradovat RAMku.

Kazdej notas ma proste neco. Pokud ti na doma staci 15" display, tak jedine snad bych nebral ten notas, u ktereho mas pouhych 250GB SSD. To asi nemuze vadit na internet a kancl, ale na strih videa uz je to trochu hodne malo. 500GB SSD by pro tebe melo byt minimum.

Děkuji, bohužel první má jen 256 GB uložiště. A ten druhý se mi také líbil, ale na webu HP píšou, že nelze rozšířit RAM. Což by potenciálně mohlo snížit dobu bezproblémového použití. Nebo myslíte, že 8GB bude pro mé využití v pořádku i za pár let?

ten hp market podivně lže:

Paměť: 8 GB DDR4 3200 MHz SDRAM (1 × 8 GB)
Paměťové sloty: 2 SODIMM
Maximální paměť: 8 GB (bez možnosti rozšíření)

nejméně jeden z těch údajů není pravdivý.
ale možná tím myslí toto: https://www.suntech.cz/produkt/573865-hp-255-g8-stribrny/

Rozšíření operační paměti je možné pouze servisním zásahem. Paměťové sloty nejsou uživatelsky přístupné.

od takového krámu bych dal ruce pryč, ať se s ním jdou vycpat. už proto, že amd velmi prospívá dual channel.

Psal jsem to nahore, pro HP je to typicke. Minimalne si tim kryji zaruku, nekdy to ale skutecne nejde. Pamatuju treba notas, ktery mel misto na druhy disk, ale aby tam sel zandat, byla potreba listicka, ktera ovsem nebyla soucasti notebooku a byl kvuli tomu potreba servis, HP ji samostatne neprodavalo.

..nectnosti... Jistě, vyšší řady HP jsou jistě lepší, nebo značky. Ale sežeň nějaký s poslední verzí procesoru, RAM min. 8GB, SSD víc než 256 GB, konektor RJ45 za slušnou cenu. Já bych nedoporučil třeba žádný Acer, levnější řada Lenovo má pájené paměti, nevybereš si. Pokud bude přenášet především po bytě, levnější konstrukce HP255 nevadí. Pokud je ..nectnost.. jen to, že si sám paměť nepřidá a musí do servisu, zase takovou nevýhodu bych v tom neviděl. Stejně si to nepřidá každý v domácích podmínkách ani u jiných značek, případně kvůli připájení nikdy nikdo. Před cca rokem, kdy nic S W10 Pro nebylo, jsme do práce koupili HP 255 G7, lidi to nosí ven, domů, na konference... Zatím žádný problém.

Ono to je tak, ze v tyhle cenovce 15-18K to takhle dneska maji vsechny notasy, spis bude vyjimka, kdyz to tak nejaky mit nebude. Vyrobci to hrozne drbou. Proto jak jsem psal nahore, vzit neco s 500GB SSD jinak ma procesor OK, pamet 8GB taky dobry a nic moc vic od toho chtit nemuze. Nakonec dneska v tehle cenovce casto na notasu chybi i RJ45, takze uz to ze tam muze pichnout kabel je vyhra. Bohuzel.