Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jiná síť pro "chytré věci"?

Zdravím, používám doma několik tzv. smart věciček, např. wifi zásuvky, wifi kamery apod. A říkám si, zda je z hlediska bezpečnosti rozumné je používat v jedné interní síti s počítačem, notebookem, NASem. Zda by zkrátka nebylo lepší pomocí druhého routeru vytvořit druhou síť, aby tato smart zařízení neviděla třeba právě PC či mobily.
Pokud by to vhodné bylo, bude to fungovat tak, že ke stávajícímu routeru, který používá rozsah adres 192.168.1.xxx připojím jiný router, který by vytvořil síť s adresami 192.168.2.xxx?

Nejjednodussi reseni je sit pro hosty. Pak si v nastaveni site (Wireless) zkontroluj, zda mas vypnuty "Default forward". To je dřívější client isolation - připojení klienti nevidí jiná zařízení v síti ani sebe navzájem.
Ten článek jsem psal v době, kdy síť pro hosty nebyla v QuickSetu.

Jj, návod znám, při nastavování se moc hodil. Díky za něj.
Mimochodem, nedojde při vytvoření sítě pro hosty ke zpomalení hlavní WiFi? Ta síť pro hosty nebude těmi smart zařízeními myslím skoro vůbec zatížená, ale i tak musí router obsluhovat více WiFi sítí, takže asi bude nějakým způsobem 'tříštit' svoje síly.