Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Potřebuju znova nastavit BIOS

Potřebuju znova nastavit bios, ale nějak mi to nejda, potřebuju ho nějak přeinstalovat, vymazat ho a dát ho tam znova, prostě ho znova nastavit, skoušel jsem vyndat baterku, pak já tam zas vrátil, po startu 3 možnosti a ani jedna z nich nepomohla:-|:-/:-(:.(3-[::):-?8-):-x]:(]:):!::?::>::i::x::puff::beer::beer::beer:
Změna předmětu, původně: BiOssSsSsS
Změna kategorie, původně: Operační systémy (karel) (host) (Vladimir)

Poradna není cirkus - tak piš laskavě normální nadpisy dotazů a uklidni se s vkládáním smajlíků! (host) (Vladimir)

Na dotaz už bylo odpovězeno (a ne jednou), zamykám jako vyřešené (a jako provokaci) (Vladimir)

šmarja co furt řešíš, i kdyby byl v RAMce JEDEN jedinej error, tak ta RAMka je nahovno a musí se vyměnit. Najdi paragon, bafni RAMku a jdi ji vyreklamovat. Solidní moduly (Kingston...) mívají doživotní nebo aspoň pětiletou záruku..

PS: zajímalo by mě, jak se instaluje BIOS? Ten je přece vypálenej v EPROM nebo ve FLASH paměti a žádnou instalaci nevyžaduje, ne?

Jo, a když sme zas ui toho biosu, tak si nijak nedá obnovit původní nastavení, prostě ničim, ani rezetem!]:(

Bud nevies citat alebo nechapem aky mas problem.

1) vlez do BIOSu (klavesou Del alebo F2 apod mas to v manuali)
2) mas tam polozku Load Safe Defaults (alebo len Load Defaults) - to su bezpecne prednastavene hodnoty
3) najdes si polozku o napati RAM (RAM Vcc, RAM Voltage, apod), skusis to zmenit na manualne nastavenie (ak tam je Auto), a nastavit si tam napatie ake potrebuju tvoje RAM moduly. Uz si si to na nich pozrel? Az si pozries ake presne mas RAM moduly a/alebo kolko voltov potrebuju, tak potom mozme pokracovat.

3) najdes si polozku o napati RAM (RAM Vcc, RAM Voltage, apod), skusis to zmenit na manualne nastavenie (ak tam je Auto), a nastavit si tam napatie ake potrebuju tvoje RAM moduly.

Máš problém s pochopením psaného textu?

No nic, nepomohlo to, pořád errory, navíc je tam jen overvoltage setting nebo co, tak sem to dal na auto, stejně se to zase rozhází ještě víc, nejdřív errory v ram, potom rozházenej bios, potom bootmgr missing, co bude dál...:?:

Co je s tim biosem.. vůbec nejde nastavit... skoušel sem vybrat všechno, vůbec tam neni možnost úplně novýho nastavení...

CMOS checksum error - Defaults loaded

Post erroe occurs

Profile 1) Default
Success boot record: Last known good
Success boot record 1): 4 times
Success boot record 2): 2 times
Success boot record 3): 2 times

DEL: SETUP (2 šipky nahoru a dolu)
F1: CONTINUE TO BOOT
ENTER: SELECT PROFILE

Pise ti ze si zmazal nastavenia (jumperom clear CMOS alebo v doske nemas CMOS baterku). A nastavil ti prednastavene nastavenia od vyrobcu.
Na spodku ti pise ze mas stlacit klavesu Del a dostanes sa do Setupu (to su nastavenia).
Ked nieco v BIOSe prenastavis tak musis ukoncit pomocou SAVE AND EXIT, na to je klavesa alebo polozka v BIOSe.

A za druhe mas si pozriet ake napatie potrebuju tvoje RAM moduly, alebo ake maju presne oznacenie, je to napisane na RAM moduloch. UZ SI SI TO POZREL?

Lepsie urobis ak konecne pochopis ze to nie si schopny spojazdnit, a odnesies to niekomu kto uz uspesne poskladal aspon jeden PC. Alebo to odnes tam kde si to kupil nech sa na to pozru.

Pise ti ze si zmazal nastavenia (jumperom clear CMOS alebo v doske nemas CMOS baterku). A nastavil ti prednastavene nastavenia od vyrobcu.
Na spodku ti pise ze mas stlacit klavesu Del a dostanes sa do Setupu (to su nastavenia).
Ked nieco v BIOSe prenastavis tak musis ukoncit pomocou SAVE AND EXIT, na to je klavesa alebo polozka v BIOSe.

A za druhe mas si pozriet ake napatie potrebuju tvoje RAM moduly, alebo ake maju presne oznacenie, je to napisane na RAM moduloch. UZ SI SI TO POZREL?

Lepsie urobis ak konecne pochopis ze to nie si schopny spojazdnit, a odnesies to niekomu kto uz uspesne poskladal aspon jeden PC. Alebo to odnes tam kde si to kupil nech sa na to pozru.

TTo sem udělal, ale vůbec ty nastavení nebyly tak jak od výrobce, byly pořád stejný, pořát je to rozházený a nebootuje

Ještě ne:-/, bez nich bych tu popelnici ani nenastartoval, a i kdyby mi to vyměnily, tak co jako budu dělat s tim biosem

do pi.. nech už ten bios na pokoji. vůbec se do něj neser, on při svých 500kb má větší inteligenci než ty.
problémy jedněch dílů chceš umanutě řešit přeinstalací něčeho zcela jiného, a vůbec nechápeš proč.
ve tvém případě jediná dobrá rada, která se tu dává jen největším retardům, je: vypadni od toho.

Tvoje myšlení uráží i zaseknutej gramofon. Až budeš mít v pořádku paměti, tak pak začni řešit BIOS. Jestli nemáš jistotu, vezmi TVOJE paměti k nějakýmu kámošovi a U NĚJ je projeď znovu memtestem, ať máš jistotu, že jsou opravdu v prdeli. Tohle udělej, pak nám sděl výsledek a do tý doby už nic jinýho nevymýšlej.

nusim uznale pokyvat hlavou nad vydrzi vas vsech kteri jste se snazili tomu cloveku s omezenou inteligenci poradit a pomoct...

nechapu ze clovek ktery neni schopny pochopit par jednoduchych ukonu si troufa sestavit pocitac... ostatne pul roku zivotnosti tohoto sestaveneho pocitace vypovida o vsem...

dekuji ze ste se tak hezky snazili pomoci jemu ale hlavne se vam povedlo neskutecnym zpusobem rozesmat me... resp ani ne tak vy ale s vasi pomoci hlavme clovek co ,,potrbuje znovu nastavit BIOS"

rada: tenhle pocitac ktery si sestavil a uz ti nefunguje hod z okna a kup si jiny, novy uz sestaveny a chtej nejakej kterej bude mit icelovou skrin a bude nedobytnej... pro tebe lepsi aspon ti chvili vydrzi