Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace windows

Zdravím snažil sem se nainstalovat windows na prázdný disk co jsem dal do starého pc jenže po tom co vložím cd s windows tak mi to píše pořád jenmo: NTLDR nenalezen.Připomínám že boot device priority mám nastavený prosím pomoc

Odpoj všechny přebytečné HDD a ROMky, nechej pouze na jednom kabelu
HDD a na druhém ROMku, obojí nastav jako Master, je to buď na štítku
nebo vyraženo na plastu pod/nad piny, kde najdeš switch (plastový čudlík),
který zapojíš buď podle tabulky nebo propojíš 2 piny nad sebou,
Master je označeno "M". Obojí MUSÍ najít BIOS po restartu, nejlepší
je nechat v BIOSu zapnutou autodetekci IDE zařízení.

to znamená že se vůbec cd nenačetlo, přesto že jsi ho v biosu údajně zvolil.
- je vadné médium
- jde o 32x a rychleji vypálené médium, které tvoje 50 let zastaralá mechanika není schopna přečíst.
- tvoje mechanika neumí číst multisession nebo rw média, a tvé neoriginální médium pro windows má bůhvíproč tento formát.
- tvoje toshiba mechanika má "roztáčecí" dobu během které není schopna médium přečíst, asi 1 minuta. tak holt předá biosu hlášku, že médium nebylo nalezeno.
- bios stále nevidí cd na slave pozici, a to už v tomto století znamená, že je nejspíš něco špatně.