Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 10/100/1000

Zdravým,žiadam o radu. Mám starý PC, nový net,300/30. Keď mi natiahli optiku, túto,tak PC ťahal 300/30. Neviem čo sa stalo, teraz je PC v režime 100/100 a ťahá len okolo 93. Dá sa to nejak prestaviť? Vopred ďakujem všetky rozumné rady. Ďakujem

Pokud jiné PC nemá problémy, zkusil bych:

- zapojit starší PC úplně stejně jako PC, kde to jede pomalu (tím se vyloučí HW závada typu kabel, switch apod.)
- zkontrolovat síťovku ve Správci zařízení, v jakém režimu jede (viz kolegové výše)
- zkusit nainstalovat nejnovější ovladače síťové karty z webu výrobce základní desky
- POKROČILEJŠÍ: Zkusit nabootovat nějaký Linux a podívat se v něm, jak jede internet (vyloučí se nějaká prašivina ve Windows)
- POKROČILEJŠÍ: Koupit novou síťovku do PCI-E slotu.

Nieco podobne som riesil u zakaznika pred cca 2 tyzdnami.
Zistil som, ze router podporuje len 100Mb a navyse ani po vymene to neslo, takze som este premeral kabel a zistil nespravne zapojenie druheho konektora, takze po vymene konektora uz siel net 300/70.

To som pochopil....ked ti to islo predtym urcite nemas zastarany router a predpokladam, ze si na tom kabli skusil ine pc, ci skusal toto pc na inom kabli;o).
Ja som to tu pisal preto, ze clovek sa stretne s hocicim...napriklad ten kabel si krimpoval klient doma sam....a tak to aj dopadlo.
Podstatne je, co ti ukazuje sietova karta na pc, ak 100mb tak treba hladat problem v ovladaci (ak je teda kabel ok), ak 1Gb ide o sw problem na pc.