Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavenie routera

Dobrý deň, mám problém kúpil som router tp-link a 1200, chcel som ho napojiť tam kde mám teraz televízor na zosilnenie signálu. Mám tam kábel cat 5e a televízor funguje a aj internet keď je pripojený. Nastavil som router dal do toho portu že som odpojil televízor a pripojil router a už nejde. Ani na modeme nesvieti led že je pripojený ale keď dám televízor tak to funguje. A aj keď dám priamo na modem prepojím tak funguje ale tu na tento kábel nie

Z modemu mám zapojený do nového WAN modrého portu.
Nastavenia v administrácii som urobil ale keď som hľadám akú adresu či statickú alebo dynamickú tak mi nechcelo vybrať kábel písalo že nenašlo žiaden WAN.
Nastavovať som to cez aplikáciu kde to išlo podľa krokov potom cez počítač.
Keď som spravil to isté nie cez ten kábel ale kábel pri routery že som ho napojil hneď tam všetko fungovalo iba na tom kably čo mám TV nejde

typ "modemu" bude na štítku zespodu. z toho by šlo poznat, co to je a asi v jakém v režimu.
do administrace toho modemu se dá dostat?

i ten tvůj tplink by chtěl přesný odkaz do eshopu, pod univerzálním názvem ac1200 prodávají více různých krámů.

televizi bych zatím do cesty nic necpal, záleží v jakém režimu ji operátor nastavil.

To znamená, že jediný rozdíl, kdy to funguje a nefunguje, je právě ten 30metrovy kabel? Nebude tedy problém v něm? Když na něj připojíte PC, tak funguje internet a síť jede naplno (1000)?

Jinak některé TPlinky se už i v režimu AP zapojují do WAN, je to přímo v manuálu. Také jsem to tak měl jednu chvíli u Archera c80. Nevím, jak u tohoto konkrétního.

Ak si odmyslime pripadny vadny kabel ide pravdepodobne o konflikt rozhsaov.
Tvoja domaca siet ma pravdpeodobne rozsah 192.168.1.0/24 a novy router ma rovnaky.
V tom pripade ti nebude fungovat, ked ho zapojis do modreho konektoru.
Ak ho zapojis do jedneh z lan konektorov nebude to fungovat znovu, pretoze bude mat rovnaku ip adresu ako tvoja brana a navyse tam pobezi dualny dhcp server.
V obcho pripadoch zapojenia si to vyzaduje zmenu nastavenia ip/rozsahu na novom routri.

Porad mi nejde do hlavy proc si kazdy mysli ze v tech "it vecech" muze a zvladne stourat. Obavam se ze cokoliv nad ramec zapojeni kabelu je mimo tve moznosti a znalosti, tak pokud to chces uspesne vyresit, objednej si technika a ti prijde sit spravne zapojit a nasavit.