Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pevný internet T-Mobile

Hezky den vsem,
mam moznost levnyho pevnyho internetu od T-Mobile. Momentalne pouzivam Vodafone-exUPC. Rychlost 150 co mi bohate staci, od T-Mobile by to bylo 100,co si myslim,ze by take bohate stacilo.
Chtel bych se zeptat, jestli to nekdo ma a jak se spokojen. V T-Mobile mi bylo receno,ze muzu pouzit svuj routr,abych usetril na pronajmu od nich.
Stacil by na domaci pouziti routr TP-Link Archer AX10 ?

Dekuji vsem za nazory.

S T-Mobile zkušenosti nemám, vyjádřím se k druhé části dotazu: Archer AX10 je podle mně na domácí použití zcela dostačující, otázkou je, jaké potřebuješ pokrytí prostoru (přes kolik zdí atd.), to je případně potřeba řešit dodatečnými AP.

tplink má lowend modely svých řad dost šmejdy, nejlevnější brouky s mizerným výkonem (propustností).
zkus pohledat nějaké recenze.
tak proti ax20 používá u wifi-ax jen pásmo 5ghz. jestli máš signál jen přes jednu zeď, nemusí to být na závadu.
(ovšem jedna zeď jde obvykle obejít kabelem, případně provrtat a tam si může každá wifi leda...)
a ax20 je v 2.4ghz pásmu o trochu citlivější.

ax10 vysila v 2.4ghz pasmu jen 11n, nevim jestli 11ac, ted nevidim na ten odkaz.
11ax mu jede jen na 5ghz, na rozdil od ax20, ktery pri nem vyuzije i to druhe pasmo.

ax20 taky udavaji lepsi citlivost, cili lepsi dosah nebo moznou vyssi rychlost bez prepinani do pomalejsiho rezimu kvuli spatnemu signalu.
proto bych volil ax20.

i tak nikdo nezaruci, kak se to bude chovat v konkretnim byte s konkretni wifi kartou.
samozrejme drat je drat, nezna ruseni/interference.