Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pevný internet T-Mobile

Hezky den vsem,
mam moznost levnyho pevnyho internetu od T-Mobile. Momentalne pouzivam Vodafone-exUPC. Rychlost 150 co mi bohate staci, od T-Mobile by to bylo 100,co si myslim,ze by take bohate stacilo.
Chtel bych se zeptat, jestli to nekdo ma a jak se spokojen. V T-Mobile mi bylo receno,ze muzu pouzit svuj routr,abych usetril na pronajmu od nich.
Stacil by na domaci pouziti routr TP-Link Archer AX10 ?

Dekuji vsem za nazory.

tplink má lowend modely svých řad dost šmejdy, nejlevnější brouky s mizerným výkonem (propustností).
zkus pohledat nějaké recenze.
tak proti ax20 používá u wifi-ax jen pásmo 5ghz. jestli máš signál jen přes jednu zeď, nemusí to být na závadu.
(ovšem jedna zeď jde obvykle obejít kabelem, případně provrtat a tam si může každá wifi leda...)
a ax20 je v 2.4ghz pásmu o trochu citlivější.

ax10 vysila v 2.4ghz pasmu jen 11n, nevim jestli 11ac, ted nevidim na ten odkaz.
11ax mu jede jen na 5ghz, na rozdil od ax20, ktery pri nem vyuzije i to druhe pasmo.

ax20 taky udavaji lepsi citlivost, cili lepsi dosah nebo moznou vyssi rychlost bez prepinani do pomalejsiho rezimu kvuli spatnemu signalu.
proto bych volil ax20.

i tak nikdo nezaruci, kak se to bude chovat v konkretnim byte s konkretni wifi kartou.
samozrejme drat je drat, nezna ruseni/interference.