Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prehravanie .wtv na hlupej TV, poradte ake multimedialne centrum vybrat

Ahoj,
potreboval by som poradit s vyberom multimedialnej krabicky k sekundarnej hlupej TV.

Nahravky su ulozene na sieti (NAS), da sa k nim pristupit klasicky cez zdielanu zlozku s menom a heslom. Nahravky boli vytvarane cez stary Windows Media Center a su vo formate .wtv. Predpokladam, ze VLC player by to mohol zvladnut, teda aspon pokusne na android mobile sa dokaze pripojit a prehrat ten format. Alebo nejaky iny prehravac, KODI neviem, ci dokaze toto prehrat a tahat data z NAS?

Poziadavky na multimedialnu krabicku:

1. ovladanie AJ cez mobil (kazdy svoj), aspon vybrat a spustit film, pretocit dopredu, dozadu, pauza... Toto by som bol VELMI rad, ak by sa dalo, ale nie je absolutna podmienka.

2. spustat videa pripadne hudbu z mobilu priamo na TV, pripadne zobrazit foto z mobilu priamo na TV. Toto nemusi byt, ale potesilo by.

3. Potesilo by, ak by to bolo blbuvzdorne pre laikov, ze ked nieco "poklikaju", tak to nebudem musiet chodit stale nastavovat.

4. K dispozicii je LAN, takze mozno by bolo dobre, aby to islo po kabli a wifi by bolo len na ovladanie cez mobil (da sa to vobec takto kombinovat?)

5. cena okolo 60, max.100€, nema sa to sekat, prehrievat, takze nieco stabilne a osvedcene.

Uz som sa rozhliadal, akurat si vobec nie som isty vyberom
strong-android-tv-box-srt-202ematic-d5671493.htm
thomson-tha100-d6697930.htm
venztech-v16-s905x-android-tv-box-2gb-16gb-flash-219291409

Kratka ukazka nahravky z WMC je tu akyowm43 ak by niekto vyskusal svoj prehravac, ci sa chyta na to.

Pripadne poradte, ktory iny osvedceny model odporucate, cim viac vyberam, tym viac pochybnosti mam.

Budes se chtit pres ten multimedialni TV BOX divat i na stream sluzby jako Netflix ?
Jako zaklad, bych do seznamu pridal i : Xiaomi Mi TV Box S EU 56,90 €

KODI neviem, ci dokaze toto prehrat a tahat data z NAS?

Ano a ne jen to. Vyhodou KODI, nebo co mam u KODI rad je tzv "PosterWall / plakatova zed", kde jako zdroj zvolis adresu slozky na tom tvem NAS : "serialy, filmy, hudba" a KODI ti vytvori plakatovou zed, stahne informace o fimech a podobne.

[94754-kodi-posterwall-png]

PS: Jestli jde exlusivne pro prehravani multimedia NAS, take bych nevyloucil moznost pouzit operacni system CoreElec (operacni system optimizovany pro procesory typu Amlogic) , coz je v podstatne neco jako KODI.
Instalace je velmi jednoducha (muzes pouzit DualBoot : CoreElec + Android / ATV), jen ho nainstalujes na SD kartu, vlozis do kompatiblniho TV BOXU a spustis.:
https://coreelec.org/

Diky za odpoved, netflix nie je dolezity na tejto konkretnej telke.

Nevies nahodou, ako je to s tym ovladanim cez mobil? Slo by to nejak rozumne? Vobec netusim, ci by to mal podporovat priamo ten box alebo ta konkretna apka, ktora to bude prehravat...

Mam uprednostnit zariadenie s LAN alebo to nie je podstatne? Wifi nie je 5GHz, len 2.4.

Je jedno jestli je to LAN nebo Wi-Fi, to zarizeni musi byt jen ve stejne siti = pripojene na stejny router.
Kuprikladu ke KODI se da pripojit a ovladat jednoduse pres URL adresu = IP_adresa_TVBOXU + port 80 co je zaroven s 8080 klasicky port pro TCP/HTTP (treba 192.168.0.10:80)

Ke KODI je taky appka na ovladani pres telefon : Kore, Official Remote for Kodi ale vyzkousenou ji nemam.
Na ovladani tvého TV boxu jako takoveho pak zalezi od urcite appky. K memu TV BOXU mam apku primo od vyrobce : DUNE CONTROL