Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno tisk návodu k autu

Potřebuji vytisknout návod na auto Fabia I. Z důvodu úspory papíru chci tisknout 2 stránky na 1 lis.
když jsem dal tisk komplet 1-123 stránek tiskárna se zablokovala.
Když dám rozmezí 1-60 tak se mi vytisknou stránky v pořádku na výšku s dvěma stránkami pod sebou.
Když dám zbylí rozsah 61-123 tak se mi stránky zobrazí na šířku vedle sebe.
Nevíte čím to může být? Co s tím.

Tisk je z PDF dokumentu stáhnutého do P, otevřené v prohlížeči EDGE a tisk.

Na to PDF bych se podíval v https://www.sumatrapdfreader.org/free-pdf-reader
Program je to přenositelný. Celoobrazovkový režim funguje přes Ctrl+L.
Je možné, že to PDF někdo pomotal při sazbě nebo skenu.
Vícestránkový tisk na jeden list by měl umožňovat nastavit přímo ovladač tiskárny. Případně použít mezičlánek, virtuální tiskárnu jako je nař. FinePrint.
Možná pomůže https://forum.sumatrapdfreader.org/t/print-first-page-4-times-on-one-page/1185

Mám lejzrovku HP. Když takhle tisknu hromadu papíru oboustranně, obvykle u toho strašně sprostě nadávám. I když to gumové podávací kolečko předem preventivně umeju lihem. Většinou to v půlce sežere dva papíry najednou a je synchronizace tisku v prdeli. Tak zastavit a znova od určité stránky. Nejlepší jsou tiskárny, co mají duplexní sadu a umí dělat oboustranný tisk samy.