Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Linux Ubuntu - nginx a web súbory

Zdravím, na svojom VPS mám nainštalovaný pterodactyl panel a nginx. Mám svoj PHP script, ktorý keď vložím do /var/www/pterodactyl/public tak sa nenačíta. Viete mi niekto prosím poradiť?

.php súbor:

<?php
	$sid = $_GET['steamid'];

	$con = ssh2_connect('localhost');
	ssh2_auth_password($con, 'root', 'MojeHeslo');

	ssh2_exec($con, "./vip.sh $sid");
?>

Keď php súbor upravím, a napíšem len: (aby som otestoval celkovú funkčnosť)

<?php
	echo "Test...";
?>

tak stránka normálne nabehne. SSH2 mám nainštalovaný. Viete mi prosím niekto poradiť? Prípadne do akej zložky mám nahrávať web súbory?

Řešení:

Asi vyriešené.

Ja mám na VPS nainštalované PHP 8.0, a ja som inštaloval SSH2 pre PHP 7.0 ... :D

IMHO se ti ta stránka načte, ale nedělá to, co bys po ní chtěl.

(protože to samotné echo se načte a provede správně, jak tvrdíš)

(Kdyby se NEnačetla, dostal bys chybu 404 - stránka neexistuje, nebo tak něco, nikoli 500 - Server error https://cs.wikipedia.org/wiki/Stavov%C3%A9_k%C3%B3dy_HTTP )

Takže bych to nejdřív zkusil dost defenzivně:

<?php
   echo "Zacatek";
	$sid = $_GET['steamid'];
   echo "sid = $sid";

	$con = ssh2_connect('localhost');
   echo "con=$con";
	ssh2_auth_password($con, 'root', 'MojeHeslo');
   echo "password zadan";

	ssh2_exec($con, "./vip.sh $sid");
  echo "exec proveden";
?>

prostě dal různé echo po každém řádku a zkusil, zda se ta echa vypíšou (a pak zda se správnýma hodnotama)

Pokud se nevypíše nic (ani ve zdrojáku stránky), nebo POUZE nějaká generická chyba, tak bych zakomentoval VŠECHNY výkonné řádky a nechal jenom echa
Pokud by se následně echa vypsala, tak jsme na dobré cestě něco zjistit, pokud by se nevypsala ani ta echa, tak máš něco hodně blbě a ten druhý příklad s echem by neměl fungovat

Pokud se echa vypíšou, tak odkomentuj jeden první řádek a zkus to znovu - buď se echa vypíšou správně a navíc budou mít správně $sid, nebo tam ten sid nepředáváš GETem a oprav si to, aby se předával
Pak teprve odkomentuj druhý řádek a prozkoumej, zda jsi dostal něco uvěřitelného na con
Pokud ano, tak třetí atd, dokud nedojdeš k tomu, že ti to buď skončí úspěšně, nebo k tomu, že tam naskočí nějaká chyba - pak víš, na kterém řádku ta chyba byla