Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Do vlaku/auta k mobilnímu telefonu - přenosná věc na zesílení GPS signálu a mobilního internetu

Jsem naprostý laik v této oblasti a chci se zeptat, zda je možné nějakým způsobem (například pomocí nějakého přenosné věci – zesilovače nebo přenosné antény), zesílit GPS signál

Potřebuju to pro jednu geolokační aplikaci, která pro svůj chod potřebuje dobrý GPS signál a mobilní internet. V některých vlacích (např. Leo express, Regiojet, EC...) GPS pořádně nefunguje a na některých místech klesá kvalita mobilního signálu i třeba na silnicích.

Jde mi o něco přenosného, co bych mohl nosit snadno s sebou a co by dokázalo pro můj mobilní telefon zlepšit kvalitu GPS signálu a případně i signálu mobilního internetu.

Existuje něco takového? Případně jak to funguje, aby mi to zesilovalo GPS nebo mobilní signál na telefonu?

Díky

Aby to fungovalo, musíš to vystrčit z vlaku. Dříve existovaly BlueTooth GPS moduly, protože mobily neobsahovaly GPS přijímač. Tohle bys mohl někde po bazarech sehnat, přilepit zvenku na sklo a přijímat na mobilu.
Podobně je to s příjmem internetu - potřebuješ anténu, která bude venku z vlaku. A protože mobily nemají možnost připojení externí antény, tak třeba GSM modem, jehož anténu vystrčíš z okna a budeš doufat, že jsi na správné straně vlaku a mobilní buňky nejsou na druhé straně. případěn můžeš běhat z jedné strany vagónu na druhou dle mapy buňek tvého operátora

Internet se dá třeba přes WiFi, ale s GPS to bude horší. Okna už většinou nejdou otvírat. Musel bys něco s BT nalepit zvenku na správné okno :-)

Teda pokud jde o vlak, u auta jsou možnosti větší - nějaké externí antény. Ale pro mobil to stejně bude problém, GPS přístroje mívají konektor, ale u mobilu jsem to měl naposledy u S35 či K750. Existuje jakási souprava/posilovač GSM pro interiéry.