Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno W10 Home - redukční dieta

Mám ntb Celeron N4100, 4GB RAM, eMMC 32GB (nerozšiřitelné) a potřeboval bych maximálně redukovat prostor, který zabírá OS Windows 10 Home.
Zkoušel jsem experimentovat s NT Lite, ale tam jsem významného pokroku nedosáhl. Nyní jsem na velikosti kolem 20GB (čistě nainstalovaný systém + ovladače + aktuální aktualizace).
Zeštíhlení jsem provedl odinstalací veškerého balastu, bodů obnovení, vyčištění disku, pročištění pomocí Dism.exe, odinstalace IE atp.
Potřeboval bych tam nacpat SW, který zabere cca 3GB a zároveň bych rád, aby zbylo cca 9-10GB místa na aktualizace.
Potřeboval bych tedy ještě ušetřit 3-4 GB. Nenapadá někoho použitelné řešení? (cestou komprese disku bych kvůli ztrátě výkonu šel nerad).
Díky

Řešení:

Stejně si s tím hraješ klidně tu kompresi zkus. Kde výkon není (eMMC 32giga) tam to může vyjít +- nebo to dokonce zrychlit operace.

Na dostatok miesta 10GB v prípade veľkých záplat zabudni, W10/11 potrebuje minimálne 16GB s odretými ušami, ideálne mať 20GB voľného miesta na systémovom oddiele, je nutnosť.

S ntLite nevieš narábať, si ľavý, lebo ISO desiny sa dá okresať na 8GB na disku po inštalácii OS bez toho, aby utrpela na ujme, aby fungovali záplaty, aby z nej bol desktopový OS.

Manuálne zmaž zložku LCU, v ktorej sa nazbierajú balíky Rollup všetkých veľkých záplat, zložka je následne zbytočná, ako obsah zložiek v *tmp, *temp okrem systémom moutnutých súborov.

C:\windows\servicing\LCU\*.*

Na čistenie je nadstavba cleanmgr+

https://www.majorgeeks.com/files/details/cleanmgr.html

Číňan: Dism++ v lište Options - Expert mode.

https://www.majorgeeks.com/files/details/dism.html