Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook do 20tis

Dobrý den/ahoj,

chtěl bych se Vás všech poptat a nechat si poradit, s výběrem notebooku pro mého mladšího brášku.

Já právě tomu vůbec nerozumím, jaký Hw by to mělo obsahovat, aby to rozjelo nějaké ty hry v dnešní době aspoň na střední detail.

Můj strop by byl do 20tis, víc teď nemohu dát / Taky jsem koukal, zda by nebylo lepší si sestavit pc sestavu, ale za 20tis jsem nenašel nic adekvatního.

Tak pokud by někdo měl nějaký nápady a poradil by mi, byl bych Vám moc vděčný.

Tak Vám přeji hezký den.

Pavlík.

Jestli nedokážeš za 20k sestavit adekvátní PC, tak si můžeš být jistý, že notebook za stejnou cenu nebude adekvátní ani omylem. (platí obecně pro jakékoli "adekvátní".)

Stejný výkon vždycky získáš levněji ve fomě PC, než ve formě notebooku.

I tak za 20k neseženeš rozumný nový herní počítač.

Pokud máš takovéto omezení rozpočtu, tak ti rozhodně vyjde líp koupit nějaký repasovaný PC, tím můžeš za ty peníze získat nejvyšší výkon. Otazkou je, zda to bude dostačovat pro "adekvátní" hraní na střední (či jakkoli snížené) detaily ...

Proč je vlastně požadavek na notebook?
Notebooky nejsou předurčeny k hraní her.
Určitě vybrat desktopové PC. Místní znalci poradí...

Chci mobilní bazén. Chci mobilní saunu... já vím, chtít můžu kde co...

Samozřejmě, že jsem četl taky, že stolní pc je lepší, ale bracha hodně cestuje sem tam. Jak kvůli škole, tak jezdí prostě mimo domov. Tak proto jsem sháněl nějaky notas.

Nebo vědel by někdo nějaké rozumné sestavení do stolního pc? Stačí mi vyhazet nějaké komponenty jako je deska, grafika, procesor - to ostatní jako je zdroj, ssd a to bych už zvladl, ale to hlavní v tom si nejsem jistej..

Díky

Odpovězme si na základní otázku - oravdu potřebuje rádoby herní mobilní kancelář? On je bráška nějaký obchodní cestující píšící všemi deseti? Co třeba pořídit slušné desktopové PC a k němu nějaký použitý notebookový torzoid z druhé ruky? Když už teda ten notebook musí mít! Lidi... rozum do hrsti... proč se hrbit u těch omezených notebooků? Proč se tak usilovně nedomáháte ergonomie posedu u PC, abyste si neničili oči, záda atd.? Tam směřujte své úsilí. To co kolikrát vidím v domácnostech, to je k pláči. Ty nábytkové sestavy a sezení o ergonomii ani nezavadily. Ale že hlavní je, že náš vyvolený se blejská jak psí kulky a náš anštajn může dělat vrcholový dojem na slabší jedince. Jo, tohle je dnešní pokřivené myšlení lidí...

Pro notebook mám jak doma, tak na chatičce na zdi vyhrazené místo - 4vruty v hmoždinkách (dolní dva s podložkama) každý přetažený smršťovačkou, shora vrut se skobou. NB zapnu, zavřu, vlořím, otočnou skobou zajistím. Kabely visí vedle příslušných konektorů, takže jen zastrkám. (Nabíječka má vlastní šrouby.) - takže NB na stěně naplacato, od něj kabely k monitoru, klávesnici, myši. nabíječce, ethernet ... všechno vyvázané, periferie a podložky na ruce na stole, u stolu pořádná židle a nic nepřekáží :-D (cena pár korun, pracnost pár minut, užitek napořád - vzhled za monitorem není důležitý, nikdo ho nevidí).

Takže doma jako u velkého počítače, na cestách se vejde do kapsy, výkon dostačující pro dané určení, pro velké věci doma velký počítač s Ryzen 9 3900X , 12/24 jader/vláken.

Jedná se sice o úplně jiný notebook na úplně jiné zdi a není hezky vyvázaný a je tam strašný bordel, ale jako idea to snad stačí ...
BTW: https://www.czc.cz/asus-k50ij-sx078_2/67274/produkt koupený 20. 8. 2009 za 10 879 Kč - čili opět 2 nesmysly v jednom ... Zrovna jsem tím skenoval cosi pro pojišťovnu ...
[94877-dsc-7492-s-jpg] [94875-dsc-7493-s-jpg] [94874-dsc-7494-s-jpg] [94873-dsc-7495-s-jpg] [94872-dsc-7496-s-jpg]

Však píšu, že tam je děsný bordel :-D - jenže tohle nebylo o kráse kabeláže, ale o přichycení NB na zeď snadno a rychle a za pakatel. Ten princip je na těch fotkách snad vidět dostatečně.
Vyvázat kabely líp a zavěsit je na zeď se dá snadno, to zvládne každý sám dle svého estetického cítění..
Řešení vypadá ošklivě, ale funguje už kolem 12 let - NB tam jde dát během minuty a sundat a odnést ještě rychleji.
Jako u spousty provizorních řešené je jednotkou dočasnosti jeden furt.
Křivý VGA konektor by šel dorazit do rovna a přitáhnout šrouby, ale jak vidět, i tak má dostatečný kontakt, aby data přenášel. Monitor není křivý, ale perspektivně zkreslený, protože íst ten bordel nafotit nešel, nebož nebyl vidět.
Když se někdo ptá, že kvůli inspiraci, tak se mi fakt nechtělo dělat velký úklíd kvůli pár fotkám, které ukazují princip. Navíc to odpovídá na řadu otázek typu "Ale co mám dělat, když to doma nekokážu tak dokonale řemeslně zpracovat, musím na to mít speciální firmu, papíry, povolení?" - Zjevně stačí halabala přístup, co kdysi kdosi před 12 lety udělal, aby měl trochu víc místa na stole, než toudělá "pořádně" - a od té doby to "prostě funguje", takže se k tomu přádnému řešení nedostal. - Ten NB jde kdykoli sundat a odnést jinam a kdykoli zas nasadit a takhle ta improvizace vypadá po stovkách použití ...
lední brtník: Jistě, ale tenkrát nebyl při ruce " ťuťu ňuňu dell 3040 micro" ale levný NB. A nebylo to děláno kvůli umělleckému dojmu, ale kvůli rychlému uvolnění místa na stole :-p
Kdo si potrpí na estetiku, ten si to může udělat libovolně líp, případně obalit řetězy blikajících RGB diod, tématicky nasvítit a cokoli dalšího ho napadne a bude mít chuť na tom udělat krásnější. A místo 12 let starého NB za 11k tam dát něco zbrusu nového, s průhlednou bočnicí a i jinak se na tom umělecky vyřádit. Jen to pak asi nebude mít hotové za jednotky minut a jednotky korun ...

Nastala úleva? Bříško už je prázdné?
Má to sice drsně udělané, ale pokud mu to vyhovuje, tak na vrabčí hnízdo snad ještě nikdo ihned neumřel. No, je fakt, že pár už jich později uhořelo...
Teď vážně. Nelíbí se mi kabely do vodorovna. Když už, tak svisle dolů, aby se zbytečně nevylaovaly konektory PC, ani izolace vodůčů a samotné vodiče ze svých konektorů.
Jinak myšlenka dobrá, i když svérázně provdená. Tohle je prostě na úrovni dílny a já to beru.

Tak tady o žádné předělávání nešlo, ten NB je normálně sundavací a zastamdací. Na něm žádná úprava nebyla. Takže spíš jako mit stodolu po dědovi, a střídave tam parkovat auto a nebo vlek pro pořádný člun - ono tady ty kabely VGA+klávesnice+myš taky vedou k přepínači (mimo obraz), do kterého vedou i kabely od několika rackových počítačů a jednoho servříku, co je nahrubo přivrtaný na boku dřevěné skříně jako sada navzájem prodrátovaných součástek, co ani není v casu a chlazení má pasivní od vzduchu, co volně proudí místností - výhoda je, že nemá žádné větráky, i ten ve zdroji je vyřazený, a tak je provoz naprosto tichý :-p

Jinak se tu na moje imorovizované řečení snesla tvrdá kritika, takže místo zdůvodňování, proč jsem to udělat tak a nejinak, by možná bylo konstruktivnější ukázat tazateli, jak se to dělá správně :-D

Pánové, pochlubte se tu svými řešeními, jak přenosný NB, když je zrovna doma, učiniti k práci pohodlnějším.

Díky. Nenechte se odradit. Každému co jeho jest. Jen ty kabely bych nechal viset svisle. Píšu to výše.
Ten samý notebook mi tu někde leží mrtvý. Držím ho na náhradní díly. Tak je případně k dispozici.

Targa hrávala na tu dobu dobře. Taky mi tu leží. Tuším, že odešla elektronika uvnitř, nebo adapter. Tu targu bych rád opravil. Sloužila spoustu let a hrála dobře, i když basověji.