Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Černý displej notebooku po nečinnosti

Zdravím,
Notebook Acer TravelMate, Intel i3-10110U, 4GB ram, Win 10 21H2.

Když zhasne displej při nečinnosti, tak jak se do cca 5 min pohne s myší či zmáčkne klávesnice, tak je vše OK.
Pokud je ale displej více jak 10min zhasnutý (režim spánku i hibernace je zakázán), tak už se znovu nerozsvítí.
Notebook poté nereaguje a musí se natvrdo vypnout tlačítkem na zapnutí.

Ovladače jsou nejnovější podle Win Update (z roku 2020) .
Pokud se ručně nainstalují nejnovější z 23.3.2022 tak vydrží jen do restartu/vypnutí notebooku a poté si je WU přeinstalují znovu na staré.

Čím by to mohlo být? Někde jsem se dočetl, že to může způsobovat vadná grafika.
Děkuji za odpověď.

Notebook byl kupován jako nový před týdnem.
Vyzkoušeny nejnovější ovladače přímo od intelu, od výrobce a i od WU a prostě jakoby notebook zamrznul a nic..
Už nevím co dále, snad jen vrácení/reklamace..