Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook do 14tis

Zdravím všechny,

potřeboval bych radu ohledně vyběru notebooku podmínka je aby to mělo numerickou klávesnici. Potřebuji koupit něco na kancelářskou práci (prohlížeč, excel tabulky apod..). Bude to připojené na externí monitor a ocenil bych aby tam bylo SSD (bohatě stačí 256gb)

Díky za rady.

Posledne dva roky dodavam nb a pc tak na 70% so 4GB RAM a nikto sa zatial nestazoval.
Keby to bolo ako vravis urcite by som uz do tych cca 100ks co slo von nieco doplnoval.
Ak som doplnoval tak tam, kde bezalo nieco s cim sa povodne neratalo...napriklad kamerovy system a pod.

Musím potvrdit, že obsese vysokou pamětí je zhola zbytečná. Pokud nehraji hry a nemám spuštěný další virtuální OS, pak teprve až spustím současně Firefox, Edge, FineReader, Word, InDesign a VMWare, pak teprve vyčerpám 4GB paměti, a protože v tom všem nepracuji současně, swap na SSD to stačí vyrovnat.

Počáteční výběr zaměřit se na Dell, Lenovo, HP. Za nutné vidím dohledat servisní dokumentaci (= maintenance manual atd.) a zamyslet se nad případnou budoucí výměnou klávesnice, ventilátoru. Naprosto zásadní je z mého pohledu snadné čištění ventilátoru, chladících cest atd. Nikomu nepřeju, aby kvůli maličkosti musel nechat rozebírat skoro celou základnu notebooku. Taky je dobré projít si videa rozborek. Holt představa nutnosti koupě notebooku žádá důkladnou přípravu, jinak se to v čase prodraží...

HW výkon posuzovat nebudu. Od toho tu jsou jiní a schopnější.
Jak to budete čistit od prachu? Svépomocí? Kde budete shánět náhradní gumové lišty? Nebo jak ty lišty dáte zpět na původní místo? Jsou tam nutné kvůli odstupu proti desce stolu, aby to trochu větralo a chladilo se to.
Co ostatní výrobci Dell a Lenovo? Opravdu je dobré se dívat do servisních manuálů. Lidi to nedělají a pak se diví oni i jejich peněženka.

Co mas aku obcesiu s cistenim ventilatorov?
Na vacsine nb staci spustit vysavac pri chladici a spolahlivo ho vycistis.
Este sa mi nestalo, zeby som na takto cistenom nb po otvoreni nasiel nieco pri vrtuli a pod.
Oni maju tie moderne vysavace dost silny podtlak, takze roztocia aj vrtulu u procaku.

Trosku prehanas.
Keby bolo to riziko znacne za tych 25 rokov co to robim by som uz musel predsa nejaky ten ventilator znicit nemyslis?
Dokonca to odporucam aj kazdemu zakaznikovi ako samocistenie, ak si chcem doma pomoct sam a opat mi nikto nukdy nehlasil, ze si nieco poskodil tymto sposobom.

To s těmí šroubky pod gumovou lištou je úplný nesmysl. Stačí částečně nadzvednout a šroubky jsou přístupné, navíc jsou gumy samolepicí, takže po montáži se zase přilepí. Kromě toho, jak je výše uvedeno, na to čištění stačí bohatě vysavač. A při běžném používání na tohle má roky čas

A jak tedy ty lišty po opravě zákazníkům lepíš ty? Objednáš nové nebo použiješ třeba oboustrannou samolepící pásku či kontaktní lepidlo? Nebo zákazníka rovnou vyhodíš, že má špatný notebook se zakrytými šroubky, čili "neopravitelný a nečistitelný"?
Myslím, že tohle tazatel bude řešit až za několik let.

řada hp250/255 je výrobně zkriplená / osekaný lowcost: pájená paměť, špatné rozebírání, nízké rozlišení kamery.
lepší řada je hp450/455, je dražší. jejich "cenově výhodné" krámy mají jen 2jádrový procesor.
pokud to nechceš ntb rozebírat kvůli upgrade (ram, ssd), musí být vybavený už při nákupu.
krámy se 4gb ram fak nebrat. nevyhazuješ 14t. jen proto, aby sis každý druhý den říkal cos to koupil za omezený shit.

tuto řadu neznám, je jasné že je to za ty prachy jen domácí šunka, ale mohlo by stačit:
https://www.suntech.cz/produkt/564653-hp-15s-fq2006nc-snowflake-white/
a za tu nerozebíratelnou řadu: https://www.suntech.cz/produkt/588090-hp-250-g8-cerny/
od amd je všechno lepší: https://www.suntech.cz/produkt/573865-hp-255-g8-stribrny/