Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Obnovení poškozených WORD souborů

Zdravím všechny,
měl bych obrovskou prosbu - byl by někdo schopen dát do kupy poškozené WORD soubory? Dnes mi odešla flashka, většinu souborů jsem z ní dostal, ale ty nejvíc důležité kousky jsou poškozené.
Prosím, prosím... plazím se v prachu... Jsem vyřízený.

Řešení:

Nejvíc důležité kousky, jo?
Chceš říct, že jsi ty soubory měl jenom na flešce, nikde jinde? To snad ne?! To už není lehkovážnost, ale totální hloupost.

Než se je snažit opravovat, zkusil bych je obnovit na počítači, kde byly vytvořeny.

normální postup je ten, že flashka slouží jen jako přenosné médium z jednoho pc do druhého - ale nikdy soubory needitovat přímo na ní!
při poškození / ztrátě flashky tak máš vždycky poslední nebo předposlední zálohu na 2 pc.
zatímco soubor přímo editovaný na flashce nemá zálohu nikde.

riziko poškození souboru roste i se složitostí dokumentu:
rozbalí se v paměti, k tomu obrázky zabírají kus bitmapy, teď to má při uložení zase sbalit, zapsat na flashku a stihnout korektně projít diskovou cache windows - a to je právě důvod, proč to tak často selže.
i kdybys patřil mezi 2% normálních uživatelů kteří korektně odpojí usb, postaví se proti tobě tupost win od visty výše: neumí ovládat vlastní cache, hlásí nesmysly o odpojení a ve skutečnosti ještě probíhá zápis.

proto nemá smysl dělat laický image flashky, souborový systém je vadným ukládáním částečně poškozený a část tvého souboru tam chybí.