Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chybna prezentacia v ppt

Prosíme o pomoc na nasej skole v Ziline
na viacerých pocitacoch sa po spustení prezentacie zblbnu slajdy..obrazky a pismo, vid priloha,bola tam 2013 a po preinstalacii na 2016 problem ostal,
robí to aj s inými prezentaciami iných prezentaciach.... v čom je chyba ???

pripadnu odpoved aj na

lacoc@centrum.sk

dakujeme za radu

Prezetace edison.ppt 1.12 MiB není infikována virem. PPT je ale vytvořeno v MS PP for Microsoft 365, nikoli verzemi 2013 a 2016, které jsou zmíněny v zadání dotazu. Že by zpětná nekompatibilita verzí?

Jak se to chová po načtení PPT do...? https://cs.libreoffice.org/discover/impress/
Zde možnost vyzkoušení přenositelné verze Libreoffice bez nutnosti instalace.
Obsahuje Impress https://portableapps.com/apps/office/libreoffice_portable

Úspěšně provedena konverze z PPT do PDF.
edison-converted.pdf
https://www.uschovna.cz/zasilka/WXAYI7EK4MJ7M6WT-5M7/

Otvírám v LO ( pp pod linuxem opravdu nespustím, i kdyby to šlo, moc o office nestojím) poměrně staré verze a prezentace se zdá být bez problémů. SEm tam nějaké drobnosti, ale to by se v pěti minutách spravilo (zdá se že někde textu nestačí vymezený prostor).
Takže pokud to nepracuje v microsoftím produktu, doporučuju upravit (těch pár nepatřičností) a promítat z libre office.

on M$ mnohdy není kompatibilní sám se sebou

Jo přesně tuto zkušenost mám také. I mezi stejnými verzemi se často leccos rozhází.

Máš hodně starou verzi LO.

Mě nějak od aktualizace LO odradila poplašná zpráva, že od verze 5 používá ribon jako m$. Jaké pak bylo moje překvapení, že sedmička má normálně roletkové menu (ribon jen jako volitelný a neni default) - také ji na nějakém PC mám. Ale jinak nemám potřebu to aktualizovat, přecejenom mám s aktualizacemi čehokoliv spíš špatné zkušenosti. Na nový PC patří nový sw (opravdu nejsem maniak, co by na nový PC zkoušel instalovat XP; na druhou stranu pokud mi 15 let šlape PC s XP nechci to měnit), ale pokud nejsou potřeba nějaké nové funkce (v případě VLC to třeba bylo přehrávání 4k) tak nevidím důvod hrabat se v něčem, co šlape. Jo kdyby šla nová verze nainstalovat po bok staré, to by bylo něco jiného.

I samotná prezentace vypadá v pořádku (na obrázku jsou oba monitory vedle sebe, jinak jedno by byl monitor na stole a druhý plátno). Mezeru do "v tom" jsem přidal, nemohl jsem se na vtom dívat. To řádkování 90% (a někde i 70%) je schválně nebo omylem (osobně pokud bych použil něco jiného než 100% tak spíš víc, zhuštěné se to blbě čte), nebo je to jen nějaká chyba při převodu do odp. Jinak je to pěkná prezentace.