Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rozdíl mezi kabelem a redukcí

Dobrý den.
Koupil jsem novou grafiku na které je HDMI. Monitory mám na DVI nebo VGA. Vše funguje jak má ale přes redukci HDMI - VGA. Tu mám ale půjčenou. Mám tu kabel nový HDMI na DVI ale ten mi nejde.

Tak se chci zeptat jaký je rozdíl mezi propojením přes ten kabel (který nefunguje) a tou redukcí která funguje.

redukce: Gembird CABLEXPERT kabel HDMI na VGA + Audio, M/F, černá
kabel: AlzaPower DVI-D na HDMI Single Link propojovací 1m

Jinak u monitoru DVI funguje.

Děkuji

nejjednodušší je kabel, který má jen jinak zapojené konektory. ale nemění uvniř signály a bývá tak obousměrný.
typicky jde o kabel hdmi<-->dvi-d, viz tvůj případ. ale kabely nejshitovější značky gembird nikdy nekupuju, tam by právě mohl být zakopán bill. noname alza power bude asi stejný odpad, neznám je, z levných preferuju PremiumCord.
(trochu pochybuju, že by tvůj monitor vyžadoval dvi dual-link, piny navíc budou spíš pro kompatibilitu)

anebo výstup s mixem digital/analog (dvi-i) a po kabelu jde už jen jeden signál: dvi-a <--> vga

kabely, které mění signál, musí navíc v některém krytu obsahovat převodník. taky nemusí být obousměrné.
což by byl případ třeba změny digitálního signálu hdmi/dvi-d na analogový vga, ale je to škoda peněz a obvykle i kvality signálu.
jednosměrný je typicky: dp -> cokoliv digitálního, o analogu nemluvě.