Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace win 11 systém nevidí kam nainstalovat nevidí M2 SSD disk

Dobrý den snažím se nainstalovat Windows 11 na notebook je to první instalace používám m2 SSD disk ale při instalaci Windows 11 se mě zeptá kam chcete nainstalovat a nepovedlo se najít žádné jednotky ovladač úložiště na světě kliknutím na načíst ovladač ale kdy jsem stáhl ovladače ze stránky výrobce Asus že to končilo exe tak tak instalační program ovladac nenačetl, potom jsem stáhl ovladače ze stránek Intelu a rozbalili a také to nenačetlo snažím se driver čipsetu někde stáhnout ale instalační program žádný ovladač přitom v biosu je m2 SSD disk uveden takže ho systém asi detekuje mám zkusit nainstalovat Windows na externí HDD pomalý disk potom nainstalovat všechny ovladače a zkusit Windows zkopírovat dovnitř na m2 SSD disk? Děkuji za tip.

Změna kategorie, původně: Hardware (host)

Děkuji za námahu, už vyřešeno , vypnul jsem vmd controll v BIOS , a instalační program Windows 11 SSD detekoval.
Pro zajímavost -nešly w11 nainstalovat protože Windows nemohl vytvořit oddíl ani nenašel volný oddíl , nepomohlo formátování, nabídnutí starších ovladačů ,nešel přes diskpart vytvořit aktivní oddíl ani udělat aktivní z toho co tam bylo -vzdy vyskočila hláška že to kvůli něčemu nejde...pomohlo jen instalačním programem vymazat odstranit všechny oddíly na SSD M2 disku , a potom instalace už bez problémů... díky všem za rady.

Ne , Windows při instalaci neviděl , nedetekoval ten SSD m.2 disk .aby ho Windows uviděl , musel jsem v BIOSu vypnout v advanced jakési VMD control -na disable , potom ho instalační program uviděl ale odmítl na něj instalovat , i když jsem ho naformátoval , snažil se přepnout na aktivní oddíl , vytvořit aktivní oddíl atd , dokud jsem všechno na SSD nevymazal neodstranil , až potom nabídl v instalaci pokračovat na myslím nepřiřazené místo na disku. Jinak Windows 11 zklamání , nejde nijak promítat obraz přes WiFi na televizi nefunguje to -musím přes HDMI kabel , a hlavně nejdou spouštět aplikace jako YouTube , VLC , seznam e-mail atd klávesovými zkratkami jak používám u w 10 třeba zadám w a 3 , w a 2 a ukáže se doručena pošta e-mail , a spustí se mi YouTube, tohle vědět tak určitě volba w10....