Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nainstalovat a spustit .APK na systému Windows?

Dobrý den.
Obracím se na Vás s možná ne typickým a lehkým dotazem.

Chtěl bych se, prosím, zeptat, zda lze na PC se systémem Windows (Windows 7), nějak nainstalovat a spouštět aplikaci .APK - tedy asi primárně pro androidy?
Zkoušel jsem něco o tom pročíst a nabízeli tam spouštění .apk přes raccoon-4.19.0, ovšem ten funguje asi jen jako natahání aplikací do aplikace a následně spárování a odeslání do telefonu s androidem.

Jelikož nejlepší program, který potřebuji právě na práci s PDF (slovník, překlad apod...), lze na internetu ve FULL verzi sehnat jen jako .APK. Moc rád bych to nějak nainstaloval a rozběhnul jako aplikaci běžně na Windows.

Je to vůbec možné?
děkuji moc

S pozdravem DD

Muzes pouzit emulator typu, nebo ve virtualnim prostredi spustit Android x86 :
- NOX PLAYER : https://www.bignox.com/
- BLUESTACK : https://www.bluestacks.com/

O jakou aplikaci jde presne ? Urcite existuje alternativa pro Windows bez potreby takoveho komplikovaneho reseni jako Adobe Pdf Reader nebo Foxit.
Casto pouzivam LibreOffice kde preklad, nebo slovniky muzes doinstalovat v podobe extension : https://extensions.libreoffice.org/en/extensions/show/czech-dictionaries

PS: Kdyby jsi mel Windows 11, je moznost spustit APK package nativne (WSA).
V podstate jde o zpusob, jako "subsystem Linux, se kterym jsme se mohli setkat jiz ve Windows 10, jen jde o Subsystem Android na zaklade Android Open Source Project (AOSP) version 11.

Nevím proč, ale Bluestack mi nejde nainstalovat. Poradíte případně i proč? Pořád to před instalací (během instalace) vyhazuje chybu připojení k internetu (něco jako error internet connection, přesněji: „Download failed. There was an error while taging to download BlueStacks. Please check your Internet connection and try again

Windows 11 má kámoš vedle v mítnosti, ale moc se mu do toho hrabat nechci. Takže musím se smířit s tím svým systémem Windows 7 ještě :D
Díky za každou radu ;)

jinak se jedná o Reverso premium (dictionary, translation...)

Co se tyce velkeho vytizeni CPU u Bluestack ktery je zameren na Single-Core je nutnosti mit v prve rade povoleno VT/VT-d/VT-x (Intel) nebo AMD-V (AMD), tady prikladam velmi korektniho pruvodce nastavenim a "solution" vykonu :
https://support.bluestacks.com/hc/en-us/articles/360057205611-How-to-allocate-more-CPU-cores-and-memory-to-BlueStacks-5-

Ale osobne uprednustnuji Android x86 https://www.android-x86.org/ ve virtualce nez emulatory.
Na tabletu s Intel Atom (Surface 3 ) jsem preinstaloval Windoows → https://blissos.org/. Na novejsi HW bych doporucil zvolit verzi s #Kernel5.10 #Mesa20.1 #FOSS coz jde hodne poznat jak na vykonu, tak HW kompabilite.
I kdyz uz je uvolnena verze 15 pro 'PUBLIC' , stabilnejsi a mnohem pohodlnejsi je [BlissOS 14.0] → https://blissos.org/index.html#download
Na stahnuti .ISO bootable : https://sourceforge.net/projects/blissos-dev/files/Android-Generic/PC/bliss/R/foss/BlissOS-14.3-x86_64-202107242243_k-android12-5.10.50-ax86_m-21.1.3_r-x86_foss_cros-hd.iso/download

Nedaří se mi nainstalovat aplikaci APK, kterou mám na disku v PC.
Co dělám špatně?
Postup:
Kliknu v pravém vertikálním menu na ikonu se se čtvercem ve kterém je nápis "+" a "APK".
Vyberu aplikaci*.apk z disku, zvolím cestu k ní, jakoby přes Průzkumníka. Potvrdím. Dále se nic neděje. Žádná indikace nějaké činnosti...

Jenom tu apliakci xxx.apk pretahni mysi na NoxPlayer
Jestli se nic nedeje, tak zkus jinou.
Normalne by jsi tu palikaci mel v Noxu videt na plose mezi aplikacemi jako nainstalovanou.

Tady jsem pro test stahl kuprikladu VLC.apk, pretahl na Nox a uz vidim VLC na plose mezi aplikacemi :
[94970-vlc-png]
Pak uz jen na to VLC na plose kliknu a tim se spusti :
[94971-vlc-on-png]
Druhou APK jsem stahl LpesiTV taky OK :
[94972-lepsitv-png]

Ale asi chyba ve mě, protože jsem to přetahoval přímo do do instalátoru APK. Taky do "úložiště". Nakonec jsem tu APK stáhl přes webový prohlížeč a ze složky download jsem APK nainstaloval. Omlouvám s eza zmatečné vyjádření, protože se v otm laicky plácám.
Jsem zvědavý, jak se tím prokouše zakladatel vlákna. To je skoro vystudovaný VŠ mozek, určitě schopnější než já... já su starý a blbý.

edit:
Díky za doplnění obraz. ukázek.

Ještě posím o praktickou pomoc. Nemůžu nainstalovat další APK, tak prosím o praktické vyzkoušení, prověření a rozhřešení...
Palmknihy: e-knihy, čtení, nákup, půjčování
https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.albatrosmedia.palmknihy&hl=cs&gl=US

BlueStack mi za žádných okolností prostě nejde nainstalovat, pořád to vypisuje chybu při instalaci jako chyba připojení k internetu a podobně, přitom jsem udělal veškerá opatření, jako odblokování firewall, zakázat antivirus, změna protokolu IPv4 dle návodu na internetu - nepomohlo nic. Takže jsem to pak s instalací BlueStack vzdal.

Testoval jsem MuMuPlayer. Dost to vytěžovalo HW CPU/RAM.

Na pány znalce mám dotaz. V MuMuPlayer je možnost ručního nastavení rozlišení emulovaného "zařízení", vyjma těch defaultně přednastavených zařízení z výroby (tablety s nižším rozlišením).
Maximální možnost ručního nastavení rozlišení je 5000x5000.

Umožňují ostatní Android emulátory takové možnosti změny rozlišení? S jakými maximálními limity pro rozlišení?

Díky předem za info.