Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Yoga 7-14ACN6 nový, nenajde kameru

Ahoj, dnes mi dorazil nový totebook Yoga 7-14ACN6, měl mít windows 10 home, ale automaticky se při instalaci nainstaloval windows 11. A teď k problému, při testování jsem přišla na to, že nejde kamera, píše to Nemůžeme najít vaši kameru. Stáhla sem ovladače a stejně nic. Chyba 0xA00F4244, kameru jsem nenašla ani ve správci zařízení. Řešil někdo něco podobného? Je možné to nějak zprovoznit?Potřebuju noťas k práci a posílat to na reklamaci by mě asi švihlo.

Pozri manuál- štandardne Lenovo dodáva notebooky s hardwarovo vypnutou kamerou, každá séria thinkpad,ideapad, yoga etc má svoj spôsob zapnutie kamery,buď samostatné tlačítko alebo klávesová skratka……takisto nové modely majú hw krytku objektívu, treba ju odsunúť ….

To je "User Guide" dokumentace.
Je třeba sehnat "Maintenance manual" dokumentaci.

Ještě kontrolní dotaz, proběhlo zálohování dat v továrnímnastavení při prvním spuštění? Naprostá většina lidí se do toho naivně a neznajíc hrne a pak se diví, v lepším případě nad jedinou možností té pofidérní možnosti MS obnovy OS.
Přeci jen, logické je - udělám nejprve "sektorovou zálohu" disku, a teprve pak poprvé spouštím systém. Pokud má disk později vadu, vyměním ho a nahraji obsah té zálohy na úrovni továrního nastavení disku. Tohle je elementární a z mého pohledu záležitost k nutné realizaci.

_________________________________
Lenoši a neznalci mne můžou kritizovat. Snesu to, protože dobře vím, proč je to vhodné až nutné. Podloženo léty praxe...

Nechápete základy. Před nákupem je dobré mít v místě dobrého IT, který poradí a prakticky pomůže.
Je třeba hledat k tomu notebooku maintenance manual. Tam je vše podrobně rozepsáno, včetně grafického znázornění.
Za mě bych se držel Windows 10, určitě bych první start nedělal takto. Za mě obvyklé chyby...
Chtěl jsem jen poradit tu MM dokumentaci k pozornosti, protože user manual je v základu uživatelsky dost povrchní.
Win 11 bych tam nepouštěl, určitě ne hned teď. V této sitaci bych usiloval o návrat k Windows 10. Obraťte se se žádostí o podporu k tomu, kdo vám to prodal a kterého jste si zaplatila. Případně máte možnost se obrátit na podporu výrobce, viz kontakty na web. str. výrobce. Lze to i telefonicky.

https://pcsupport.lenovo.com/bg/en/products/laptops-and-netbooks/yoga-series/yoga-7-14acn6/diagnostics-troubleshooting
Easy Journey to Solution
Simple and easy steps to solve general device problems (best for beginners)
Snadná cesta k řešení
Jednoduché a snadné kroky k řešení obecných problémů se zařízením (nejlepší pro začátečníky)

Mám své pochybnosti o tvrzeních výroce, ale jem stará škola... dělám letitými osvědčenými postupy, protože nic není hned teď ani na pár kliknutí...

Tel. podpora pro řadu IdeaPad - 800702703

Já bych tam ten windows 10 klidně měla, jenže se automaticky naistaluje windows 11, ani se mě to nezeptá, jestli ho chci nainstalovat, přesto, že to mělo mít windows 10... A jako laik počítám s tím, ze si koupím notebook, zapnu, nainstaluju ho a vše pojede. Ne že mám noťas za 23 klacků a nejde tam taková základní věc.

Ten důvod je patrně ten, že to bylo připojené do internetu.
Zvolil bych postup jak jsem popsal výše (jsem rád, že mě tu nekamenují). Prostě věřím svému a léty osvědčenému...).
Po proveden tovární zálohy nastavení OS bych spustil PC, ovšem bez konektivity do internetu.
OS by naběhl, nastavení uživatele, případné zabezpečení...
Pak ručně nastavit v útrobách Windows, aby svérázně neprováděly nekalosti, ke kterým právě došlo... to měl být podle mne správný postup.
Nechávám prostor mladším a schopnějším...

Nechci to rozporovat, ale domnívám se, že uživatel má možnost volby, zda to při prvním spuštění připojí do internetu... ale možná je to nějaká fízlovská inovace od pofidérních číňanů...
Logicky vzato, pokud tomu nedám LAN kabel, tak mi to nabídne připojení přes dostupné wi-fi sítě, která to ukáže, vyžádá si to heslo, pokud síť nevyberu, nezadám heslo pro připojení k ní, tak se to do internetu nemůže připojit.
Pokud byl zapojený kabel, tak se poučíme pro příště... kabel před prvním spuštění OS nepřipojovat, zrovna tak nepřipojovat před "bezpečnostní konfigurací OS", aby to nefízlovalo a nevynášelo ven... a nežilo si to ve svůj prospěch svérázným způsobem na můj úkor...

Konec osvěty.

Příště pečlivě uvést pravdivé informace. Ušetří to čas.
Nabízí se otázka. Jak bude řešena při výkonu profese situace, kdy nastane jiná záruční závada znemožňující výkon práce z důvodu nefunkčnosti PC? Prostě to bude na servisní zásah v autorizovaném servisu...

Vzhledem k uvedeným informacím bych nedoporuči IdeaPad člověku profesně na PC závislému...
I když chápu, že v tom rozhodování mohla hrát roli cena... ale za mě nedobrá volba a možná i šetření na nesprávném místě. Neberte to jako kritiku... jen osvěta... prostě jiný pohled a jiné myšlení pod tíhou zkušeností...

Jen pro jistotu: 1. tu kameru potřebujete v nějakém konkrétním programu (Skype, Zoom apod.) ? A zkontrolovala jste, jestli v těchto programech funguje? Často se stává, že v Nastavení W a testu nejde, ale tyhle programy jí umí přesto normálně používat.
2. zkusila jste v Nastavení W přejít zpět na W10? Žádné tovární nastavení, ale základní downgrade ze zálohy vytvořené při instalaci W11 (bývá na disku pod označením Windows Old).