Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem VNC a veřejná ip adresa

Ahoj.
S kamarádem používáme RealVNC, on se připojuje na můj pc, přes hamachi nám to běží v pohodě ale pomalu, já mám veřejnou ip adresu a když se on chce připojit přes tu veřejnou tak to nejde.

Jinak ta veřejná IP funguje (mangos, atd.)

Pak bych se chtěl ještě zeptat jestli existuje program který by mi probudil pc přes internet, wake on lan mám.

Uprimne receno, nerad vidim, kdyz jsou windows vystavena primo do internetu, ale tady to jinak nepujde, protoze pravidla nedovoluji router. V tomhle pripade musis bezpecnostni zed suplovat ty. Podivej se dovyjimek firewallu a vyhod uplne sdileni souboru a tiskaren, na to VNC pozor, jedna se o nesifrovanou komunikaci, takze by mozna nebylo odveci povolit ji pouze z adresy kamarada. Take si dej velky pozor, co odklikavas "povolit" v pripade, ze se te windows ( firewall ) zepta.

Ve firewallu mám povolený VNC, v nastavení vncčka jsem nenašel nic omezujícího, přesto se ke mě přes veřejnou ip nikdo nepřipojí.

Vzdálená plocha Win jde, ale nevyhovuje mi že nevidím co dělá ten připojený člověk, protože mě to odhlásí, dá se to nějak udělat tak abych to viděl ?