Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem VNC a veřejná ip adresa

Ahoj.
S kamarádem používáme RealVNC, on se připojuje na můj pc, přes hamachi nám to běží v pohodě ale pomalu, já mám veřejnou ip adresu a když se on chce připojit přes tu veřejnou tak to nejde.

Jinak ta veřejná IP funguje (mangos, atd.)

Pak bych se chtěl ještě zeptat jestli existuje program který by mi probudil pc přes internet, wake on lan mám.

Ve firewallu mám povolený VNC, v nastavení vncčka jsem nenašel nic omezujícího, přesto se ke mě přes veřejnou ip nikdo nepřipojí.

Vzdálená plocha Win jde, ale nevyhovuje mi že nevidím co dělá ten připojený člověk, protože mě to odhlásí, dá se to nějak udělat tak abych to viděl ?