Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NVMe SSD - nejde boot

Zdravím,
poprosil bych o pomoc - po složení nového PC jsem vzal NVMe M.2 SSD (Crucial P5 plus 500gb) ze starého PC (tam jsem ho používal jako sekundární storage disk), ale v novém PC (Intel i5 12500 v desce ASUS Rog Strix B660-A Wifi D4) se zkrátka neukazuje jako Boot device v Biosu (Ale jako připojené storage zařízení ho Bios normálně detekuje - pouze ne jako boot zařízení).

Postup mého procesu byl následující:

1. ve starém PC - Diskpart -> List Disk -> Select Disk -> Clear
2. V Disk managementu -> klik na "nepřiřazené místo" -> Inicializovat disk (nastaven normálně na GPT a NTFS)
3. Vložil jsem ho do nového PC spolu s Flash diskem s instalačkou WIndows 10 (origo pomocí WIndows Creation media tool) -> boot USB -> Instalovat Windows - > na daný NvME Disk (normálně se v té instalačce ukázal, jako jeden oddíl)
4. Po instalaci restart - a nic, v| BIOSU se zkrátka neukazuje jako bootavcí zařízení (stále je pouze jen jako Storage)

Vyzkoušel jsem i odlišné M.2 sloty na desce, Update BIOSU na nejnovějśí verzi, ale bez úspěchu. V Biosu u nové desky jsem bohužel nenašel možnost konfigurovat CSM (respektive, je zamknutá).
Zkoušel jsem disk i znovu naformátovat a prázdný ho zapojit do nového PC (bez naisnatlovaného Windows) - stále ho detekuje jen jako storage, nikoliv boot.

V čem by mohl být problém?
Děkuji za odpovědi

Tak zkusil jsem to přes Creation tool na jiném PC (novější notebook s Win 11), resetoval nastavení biosu na default, instalaci provedl jako dříve - bohužel stejný výsledek. Disk,respektive Windows Boot Manager mi to zkrátka nenabídne v Boot Devices, ani nikde jinde (SSD se zobrazuje v Biosu pouze jako Storage). Zkusím ještě pořádně prozkoumat to SSD ve starém PC - jak vypadá to nainstalované Windows, mrknu do Diskpart atd.