Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cez internet cez router do domaceho pc a na kamery

Ahoj, potreboval by som poradit kde co nastavit aby som sa dostal do domaceho PC a na kamery.
mam vnutornu siet s ipckami 192.168.1.X, maska 255.255.255.0,
- brana 192.168.1.1, zyxel prestige 334
- kamery 192.168.1.10, (je to zariadenie na ktore mozem pristupovat cez siet /port 80/ na analogove kamery, nastavovat a vyberat z kamier /zatial len jedna/)
- PC 192.168.1.2 (potreboval by som sa dostat na nazdielany folder)

neviem nastavenie lokalnych sieti som uz zvladol, ale cez router sa zvonka neviem dostat. Ked zadam ip adresu, tak sa dostanem vzdy na ten router... Prosim o pomoc kde mam co nastavit aby ma to presmerovalo na tie kamery resp. aby som sa dostal i do domaceho PC.
Dakujem

stale to nejde.
Nech to nastavim akokolvek, presmerovanie nefunguje...
kde robim chybu?
ako mam nastavit start port a end port?
end port predpokladam, ze by mal byt 80 ked sa chcem napojit na video web server (192.168.1.10)
start port som mal rozne hodnoty od 1 po 80 ale nefungovalo to.
predpokladam, ze ak sa chcem zvonka prpojit na video web servet a mal by start port 70 mal by som zadat verejnu IP xx.xx.xx.xx:70

A doufam, ze mas v tom routru defaulte prihlasovaci udaje. Mit otevreny management routru pristupny z internetu je HOLY NEROZUM. Taktez kamery, pokud nemaji nejake pokrocilejsi prihlasovani k tomu webovemu rozhrani je blbost davat na internet. O tom wokenim adresari jakbysmet.

ja sa chcel by som sa obcas prihlasit a skontrolovat...
na domacom pc mam kopec dokumentov a nechcel ich zdvojovat, potreboval by som z nich citat a prepisovat...
Stava sa mi, ze neviem kde som ulozil ten naposledy zmeneny a tak sa stane, ze mam prave neaktualne udaje a k najnovsim sa nedostanem, lebo su doma.

Nepoznam sice konkretne tvoj router, ale mam taky dojem ze ty nastavujes web rozhranie Routra (jeho nastavovanie), ktore je vetsinou standardne na porte 8080.
Ak tam nemas volbu na presmerovanie len jedneho portu a mas len rozsah od-do, tak tam daj rovnake cislo napr. od 80 do 80.
A forwarduje sa vonkajsia adresa a port na niektoru vnutornu napr. aj konkretnu napr. 192.168.1.10 port od 80 do 80.
Inak domnievam sa, ze so zdielanim adresarov nebudes uspesny nakolko ISP vetsinou blokuju porty na ktorych tato sluzba bezi.
Mozes pouzit FTP server na svojom PC alebo zlozitejsia moznost je potom VPN.