Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cez internet cez router do domaceho pc a na kamery

Ahoj, potreboval by som poradit kde co nastavit aby som sa dostal do domaceho PC a na kamery.
mam vnutornu siet s ipckami 192.168.1.X, maska 255.255.255.0,
- brana 192.168.1.1, zyxel prestige 334
- kamery 192.168.1.10, (je to zariadenie na ktore mozem pristupovat cez siet /port 80/ na analogove kamery, nastavovat a vyberat z kamier /zatial len jedna/)
- PC 192.168.1.2 (potreboval by som sa dostat na nazdielany folder)

neviem nastavenie lokalnych sieti som uz zvladol, ale cez router sa zvonka neviem dostat. Ked zadam ip adresu, tak sa dostanem vzdy na ten router... Prosim o pomoc kde mam co nastavit aby ma to presmerovalo na tie kamery resp. aby som sa dostal i do domaceho PC.
Dakujem

Nepoznam sice konkretne tvoj router, ale mam taky dojem ze ty nastavujes web rozhranie Routra (jeho nastavovanie), ktore je vetsinou standardne na porte 8080.
Ak tam nemas volbu na presmerovanie len jedneho portu a mas len rozsah od-do, tak tam daj rovnake cislo napr. od 80 do 80.
A forwarduje sa vonkajsia adresa a port na niektoru vnutornu napr. aj konkretnu napr. 192.168.1.10 port od 80 do 80.
Inak domnievam sa, ze so zdielanim adresarov nebudes uspesny nakolko ISP vetsinou blokuju porty na ktorych tato sluzba bezi.
Mozes pouzit FTP server na svojom PC alebo zlozitejsia moznost je potom VPN.