Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem měření rychlosti internetu

Ahoj, může někdo poradit kde je problém?
měřím tel. rychlost připojení v rd: iphone 12 naměřeno vždy 33 Mbps a starší Samsung něco kolem 5 Mbps a NB Dell I3 naměřeno 4 Mbps

Děkuji

kde najdu prosím u různých zařízení ten wireless chip? no to bude tím protože nový stolní pc a iphone 12 stále 33 Mbps a starší NB a mobil Samsung kolem 5 Mbps
ale stejně je to výrazně méně, před cca 14 dny to běželo rychleji což tedy nechápu

Ten Archer C6 podporuje aj 2,4 ghz aj 5 ghz. Tak ten odhad je asi správny, a iphone by bol pripojený 5 ghz pásmom.
Nakoniec, vieš si to overiť ak sa prihlásiš do web rozhrania svojho TP linku, a pozrieš si tam pripojené zariadenia.

Rýchlosť potom ovplyvňuje aj kvalita signálu, počet pripojených zariadení a ich aktivita. A kvalita signálu je zase úmerná vzdialenosti, prostrediu a prípadnému vplyvu iných wifi rútrov v blízkosti.

wifi síť si vysíláš doma svoji vlastní, nepřijímáš ji od poskytovatele. připojení do internetu máš přes modrý konektor "wan", ne přes wifi.
no a v nastavení routeru -> wireless vidíš, jestli vysíláš i normu 11ac nebo máš rozdělené pásmo 2.4ghz a 5ghz.
pak bys potřeboval očenichat, co to vlastně chytáš: https://play.google.com/store/apps/details?id=net.techet.netanalyzerlite.an&hl=cs&gl=US
pro ios myslím nejsou žádné aplikace, ten tě zajímat nemusí.

sítě 5.generace (5g) neřeš, s tvým připojením nesouvisí.

ten dell nemá žádný typ/generaci? takže ani netušíš, přes jakou normu wifi by se mohl připojovat?
podívám se, jestli si tu někdo nečutá s křišťálovou koulí, když ty všechno tajíš.

wireless chip - u mobilů asi nic rozumného nezjistíš. ve windows máš správce zařízení.