Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Základ v jazyku C

Zdravím, našel by se prosím někdo ochotný pomoct mi s vytvořením krátkých tří kódů v jazyku C? Je mi jasné, že ti, kteří se v Céčku vyznají, je to tak na 5 minut/úkol, bohužel moc v něm neumím a potřeboval bych tyto tři úkoly mít.
Byl bych rád i za pomoc i pokud by se jednalo jen o jedno zadání. Děkuji!

Zadání č. 1

Uživatel postupně zadá známky jako čísla, zadávání se ukončí číslem 0. Povoleny jsou pouze
známky 1, 2, 3, 4, 5. V případě zadané jiné známky se vypíše chybové hlášení, že zadaná
známka je ignorována. Po načtení 0 (nula) se vypočítá průměrná známka a vypíše se.

Zadání č. 2

Uživatel postupně zadá dvojici údajů (opakovaně): ujetou vzdálenost v kilometrech a
spotřebované pohonné hmoty v litrech. Zadávání ukončí tak, že ujetá vzdálenost bude nulová
(zadá nulu). Program vypočítá celkovou ujetou vzdálenost, celkovou spotřebu a průměrnou
spotřebu. Vypočítané údaje zobrazí.

Zadání č. 3

Uživatel zadá čtyřbitové dvojkové číslo, program ho převede na desítkové číslo a vypíše
výsledek.

Také bych si to tak představoval. A taky bych si představoval nějakou reakci na předložené myšlenky. Podle mě s tím co tu už bylo napsáno se to dá vyřešit hladce (pro jednu úlohu tu byl odkaz na řešení - celý kód a pro ty dvě ostatní ho stačí použít jako kostru (jsou tam použité snad všechny potřebné příkazy takže to jen zpřeházet, aby to dělalo, co se požaduje)). A pokud ne, čekal bych právě popis na čem to vázne. Řešení all-inclusive sem těžko někdo dá, i kdyby chtěl, byly by k tomu potřeba další informace.
Pamatuju si z dob mých začátků, že podobné úlohy byly i s komentovaným řešením ve všech tehdy dostupných učebnicích (teda pro pascal, ale ono s céčkem to bude podobné). Na výuku céčka je asi nejlepší Herout (je to přehledně a v češtině, jinak anglických učebnic je dostupných i zadarmo víc než dost) ale soudě podle stylu dotazu, to asi nebude ta pravá cílová skupina.