Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Základ v jazyku C

Zdravím, našel by se prosím někdo ochotný pomoct mi s vytvořením krátkých tří kódů v jazyku C? Je mi jasné, že ti, kteří se v Céčku vyznají, je to tak na 5 minut/úkol, bohužel moc v něm neumím a potřeboval bych tyto tři úkoly mít.
Byl bych rád i za pomoc i pokud by se jednalo jen o jedno zadání. Děkuji!

Zadání č. 1

Uživatel postupně zadá známky jako čísla, zadávání se ukončí číslem 0. Povoleny jsou pouze
známky 1, 2, 3, 4, 5. V případě zadané jiné známky se vypíše chybové hlášení, že zadaná
známka je ignorována. Po načtení 0 (nula) se vypočítá průměrná známka a vypíše se.

Zadání č. 2

Uživatel postupně zadá dvojici údajů (opakovaně): ujetou vzdálenost v kilometrech a
spotřebované pohonné hmoty v litrech. Zadávání ukončí tak, že ujetá vzdálenost bude nulová
(zadá nulu). Program vypočítá celkovou ujetou vzdálenost, celkovou spotřebu a průměrnou
spotřebu. Vypočítané údaje zobrazí.

Zadání č. 3

Uživatel zadá čtyřbitové dvojkové číslo, program ho převede na desítkové číslo a vypíše
výsledek.

tie úlohy sú tak primitívne, že ich nájdeš hotové na Internete hocikde,.. stačí sa spýtať googlu "how to convert binary number to decimal in C", výsledok, druhý odkaz komplet hotové tretie zadanie https://www.programiz.com/c-programming/examples/binary-decimal-convert a podobné je to so všetkými ... toto je len lenivosť... keby si bol akokoľvek tupý tak s googlom a návodmi na Internete to dáš do pol hodiny...

První dva jsou jednouše
while(vstup)
{
// udělej s ním něco
}
// vypiš výsledek
to nulové zadání na konec je právě proto, že to je podmínka konce cyklu, tím odpadne porovnání

první bych teda řešil (symbolicky zapsáno)

// potřebné proměnné
int soucet = 0;
int pocet = 0;
int znamka;
while(znamka=vstup) // přečtení vstupu + přiřazení
{
  // udělej s ním něco
  if (znamka je platna)
    {
       pocet++;
       soucet+=znamka;
    }
// vypiš výsledek = součet/počet
// - pozor na to, že je potřeba získat floating point a ne int takže nestačí jen napsat ten podíl

Jako pomoc či nápověda by to mohlo stačit. Druhý příklad bude v principu podobný.

Také bych si to tak představoval. A taky bych si představoval nějakou reakci na předložené myšlenky. Podle mě s tím co tu už bylo napsáno se to dá vyřešit hladce (pro jednu úlohu tu byl odkaz na řešení - celý kód a pro ty dvě ostatní ho stačí použít jako kostru (jsou tam použité snad všechny potřebné příkazy takže to jen zpřeházet, aby to dělalo, co se požaduje)). A pokud ne, čekal bych právě popis na čem to vázne. Řešení all-inclusive sem těžko někdo dá, i kdyby chtěl, byly by k tomu potřeba další informace.
Pamatuju si z dob mých začátků, že podobné úlohy byly i s komentovaným řešením ve všech tehdy dostupných učebnicích (teda pro pascal, ale ono s céčkem to bude podobné). Na výuku céčka je asi nejlepší Herout (je to přehledně a v češtině, jinak anglických učebnic je dostupných i zadarmo víc než dost) ale soudě podle stylu dotazu, to asi nebude ta pravá cílová skupina.