Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Fotoaparát Samsung Digimax S500

Zdar, mám problém s fotoaparátem Samsung Digimax S500. Nepotřebuji problém nutně vyřešit, už máme jiný, ale spíš mě zajímá, čím je to způsobené.
K věci: V místnosti normálně fotí a vše funguje jak má, ale pokud chci něco vyfotit venku, tak dělá místo foto jen bílou fotku, jako bych tam svítil baterkou nebo chtěl snad fotit Slunce. Doma s ním vyfotím i rozsvícenou 100W žárovku a fotka je v pohodě, ale jakmile chci něco vyfotit venku, tak stávkuje. Je jedno, jestli fotím třeba zábradlí balkonu z půl metru nebo zahradu, prostě jen bílo. Dokonce i v šeru nebo ve tmě.

Ať nastavím jakýkoliv režim, pořád se to chová stejně. S bleskem nebo bez blesku, taky stejné. Být Apríla, tak by to byl pěkný vtípek, protože tohle vůbec nechápu :-)
Dělá to, ikdyž jsem zkoušel něco vyfotit večer, kdy nesvítí Slunce. Hodně zvláštní problém. Přiblížení i oddálení funguje, náhled před fotkou taky
(i venku), ale fotku prostě neudělá. Nevíte kde může být problém? Tipuju čočku, ale zkušenosti s tím nemám a moc nevím na co jiného se zaměřit.

Pokiaľ neurobí fotku vôbec ,tak je to chyba ccd snímača ,často sa vyskytoval problém s LCD elektronikou kde sa pri vyššej intenzite svetla zobrazila len biela plocha ,ale foťák fotku spravil….. v niektorých vzácnych prípadoch sa dal problém eliminovať resetovanim nastavení AWB,ale obvykle toto bola vada ccd snímača a vyžadovala sa jeho servisná výmena….

čítal si,čo som o tom písal,alebo potrebuješ preklad do češtiny ? vonku pri vyššej intenzite svetla prestáva ccd korektne fungovať,to bola známa vada týchto samsungov,niekedy sa dal problém odstrániť resetovaním AWB,väčšinou nie bolo treba servisne vymeniť ccd....ak nerozumieš,môžem to napísať arabsky,anglicky,hebrejsky.....

Jj, všech sedm :-) Dokonce i přiblížení a oddálení a všemožných nastavení. Při náhledu před fotkou je to vidět perfektně, ale když udělám foto
venku, tak jen bílo. I v nastavení jsem zkoušel všechno možné. Už mě nic kromě vadné optiky nenapadá, ale je to pro mě fakt záhada.
No nic, má to chlapec asi za sebou, tak půjde do krabice s elektroodpadem...