Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Otočení obrazu o 90 stupňů z android do monitoru

Android problém .Zdravím za nic na světě mi nejde přepnout zobrazení z android telefonu přes USB kabel s redukcí na HDMI v monitoru na výšku, monitor jsem si fyzicky otočil že kratší stranou je nahoře a delší stranou na bocích a chtěl bych zrcadlit obrazovku telefonu android že prostě monitor bude vypadat jak obrovská obrazovka telefonu ale nejde to nějak přepnout ani pomocí aplikací z obchodu play kdy jsem přepl třeba na 9 možností ale na monitoru se vždy zobrazí na šířku, na monitoru je vyplá i zaplá synchronizace a vždy se přetočí špatně, a když jsem to teď zkusil s Windows tak to šlo na Windows stačí v zobrazení potvrdit přepnutí na výšku a je to perfektní, totéž nemůžu najít nikde v androidu -to otočení na výšku nebo o 90 stupňů , neřešil to někdo tady ?

Není možnost otočení obrazu v nastavená grafické karty ve Windows? Točil bych až na počítači, ne v Androidu.
A našel jsem
Nastavení orientace zobrazení

Další možností, jak otočit obraz na monitoru do jiné polohy, je samotné nastavení orientace displeje. To můžete změnit tak, že kliknete pravým tlačítkem myši na plochu a vyberete možnost Nastavení zobrazení (Display settings), Nastavení obrazovky či Rozlišení obrazovky. Název této možnosti vždy závisí na tom, jakou verzi Windows používáte.

V okně, které se vám následně zobrazí, pak už jen stačí najít nabídku s názvem Orientace (Display orientation), kde jsou na výběr čtyři různé možnosti. Opět zde ale záleží na tom, jakou verzi Windows máte v počítači nainstalovanou. Většinou můžete vybírat z následujících možností orientace obrazovky:

na výšku – standardní zobrazení,
na šířku – zobrazení otočené o 90 stupňů doprava,
na šířku (s překlopením) – zobrazení otočené vzhůru nohama,
na výšku (s překlopením) – zobrazené otočené o 90 stupňů doleva.
https://www.pcworld.cz/clanky/jak-otocit-obrazovku-ve-windows-a-jak-vse-vratit-do-puvodniho-stavu/