Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Měnil jsem desku a ted mi nejdou zvuky

Měnil jsem desku a ted mi nejdou zvuky co vycází s počítače ( asi systémové zvuky), mě to nevadí ale moje mám dělá učetníctví tak jí to dyckli hlásí takový zvuky v čem by to mohlo být v ovladači nebo v čem pls poradte.
Změna předmětu, původně: Zvuk (Kurt)

zvuk mi normalně den v reprácí ale dycky mi vycházel i skomplu

Pokud to dobře dešifruji (gratuluji k češtině), tak zvuk normálně jde (mp3 třeba ve wmp), ale nejde zvuk reproduktoru ve skříni, který se ozývá třeba při poruše z BIOSu nebo ho používají staré DOS programy. Je to tak?

Takže manuál zde: http://tw.giga-byte.com/Support/Motherboard/Manual_ DownloadFile.aspx?FileType=Manual&FileID=18465

Stáhneš otevřeš.
Na straně 22 je konektor označený jako SPEAK (speaker, oranžový)- to je ten repráček .
Od repráčku vede káblík který zapojíš přesně do oranžové pozice 20.

Nezapomeň se před zapojením "vybít" o radiátor.
Sundej si chlupatej svetr - žádná statická elektřina.

Počky, já to sem zkopčím, ať se na to můžou mrknout druzí:

[http://img376.imageshack.us/img376/203/beznzvutg6.j pg]

Text:

SPEAK (Speaker, Orange):
Connects to the speaker on the chassis front panel. The system reports system startup status
by issuing a beep code. One single short beep will be heard if no problem is detected at system
startup. If a problem is detected, the BIOS may issue beeps in different patterns to indicate the
problem. Refer to Chapter 5, "Troubleshooting," for information about beep codes.

Takže pozice 20 není volná?

Víš co bobku .... zkus to třeba s druhé strany, jak píše třeba Kachlík. ..... najdi si reproduktor/pípák a podívej se jaké barvičky mají ty dva drátky kterými je zapojen (zdůrazňuji DVA drátky - při větším počtu drátků to vyhodnoť jako "find error"). Potom zpětně postupuj po drátcích až k desce (zkušenější mohou rovnou vyhledávat podle barviček dvojice drátů) a vyhodnoť si jestli jsou zapojeny do pozice jak ti uvedl kmochna. Pokud ne ... a našel jsi jejich fyzické připojení jinde "máš vyhráno" ... to jsou ty chybějící drátky .... vyrvi je z toho zapojení a nastrč do pozice co ti tu kmochna určil.