Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypalovačka - co se vypálí, pak nejde přehrát na jiných mechanikách

Zdravím, mám takový větší problém. Kouppil jsem si novou vypalovačku LG Gh20ls15, ktomu mám nero 8 ale když vypaluju, tak většina dvd se spálí a to co se mi vypálí, pak nejde přehrát na jinných mechanikách. Rychlost dávám nízkou, vypaluju to na dvd imation. Nevíte prosím, čím byto mohlo být? děkuju předem
Změna předmětu, původně: Vypalovačka
Změna kategorie, původně: Software (karel)

No, Nera jsem už vypustil ze svých "kandidátů na pravidelné vypalování", protože to není už program, ale nechutnej, zprzněnej balík čehosi, maglajz podělanej, kterej si už nezaslouží ani jakoukoliv pozornost, "legenda zemřela", bych to nazval, ale k věci, bylo by vhodný sem napsat krok po kroku postup volby, když to Nero spustíš a jak následovně postupuješ až do okamžiku, než potvrdíš "smažing"... a taky, co to na ty nosiče vlastně chceš dostat, jestli filmy dvd, nebo nějaký jiný typy souborů...
Dopředu se omlouvám, že radu nedám, jak jsem výše uvedl, "Negra" nemusím, ale určitě to ulehčíš těm, kteří Nera používaj a určitě ti chybku odhalej...

Klidně to může být hardwarvá vada vypalovačky.
U vypalovaček musí Laser být nastaven v určité toleranci na stopu. V rámci tolerance bývá vychýlen a pak mohou nastat problémy, kdy ty to vypálíš, ale na jiné mechanice to nepřečteš, protože tvé má laser (i v rámci tolerance) na jednu stranu a ta druhá na druhou stranu.
V tom případě reklamovat.

Druhý důvod - pokud není stopa uzavřena, vypalovačka stopu přečíst dokáže, ale obyčejná mechanika ani stolní přístroj ne. Jsi si jistý, že jsi CD/DVD uzavřel?

Pro Theseus - na Nero bych to nesváděl...

zíváš, protože máš normální paličku. Pokud nastane situace, kdy mechanika je "problematická v komunikaci" (i takové jsou)- tak zívat i se svým Nerem přestaneš.

Z Nera vydoluješ maximálně informaci, že se vypalování nezdařilo, o podrobnějším nastavení (včetně přehození na jiný vypal. motor ani nemluvě).

Doplním ještě postup co dělám. Pustím nero expres, dám vypálit datové dvd (zálohuju si nějaké dokumenty), pak zvolím rychlost, dám vypálit a po jednom procentu vypíše nepoužitelné cd a konec.
Chtěl jsem se podívat na nastavení toho řadiče, ale nemůžu to najít, nicméně jsem našel ve vlastnostech dvd mechaniky, že tam je asi ještě jedna
AXV CD/DVD SCSI CDrom device - přitom mám jen jednu mechaniku, takže mě napadá,jestli tohle nedělá ty zmatky.

Spíš nastavit na nulu, ať se ti tam virtuálka neplete.
---
Vyzkoušej toto:
Stáhni ImgBurn, stáhni češtinu - nainstaluj index.php
Spusť ImgBurn - zapsat soubory/adresáře na disk (mód Tvorba)
----
Vlož prázdné DVD-RW (ať nekurvíš další disk)
Do okna naházej nějaké soubory
Dej vypálit (pokud ImgBurn nenabídne smazání disku - tak ho z menu nástroje/mechanika smaž )
Úplné smazání bude trvat dlouho
Pak začne vypalovat
Po vypálení ať je kontrola
Sleduj LOG
Vyzkoušej a dej vědět.