Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Google - Môžete stratiť prístup k niektorým svojim aplikáciám tretích strán

30. mája môžete stratiť prístup k aplikáciám, ktoré používajú menej zabezpečnú technológiu prihlasovania

Google bude zaisťovať bezpečnosť vášho účtu tým, že nebude podporovať používanie aplikácií alebo zariadení tretích strán, ktoré vás žiadajú, aby ste sa prihlasovali do svojho účtu Google iba svojím používateľským menom a heslom. Namiesto toho sa budete musieť prihlasovať pomocou funkcie Prihlásiť sa účtom Google alebo iných, lepšie zabezpečených technológií, ako je OAuth 2.0.

E‑mailový softvér, ako je Outlook 2016 alebo starší,, používa menej zabezpečený prístup k vášmu Gmailu. Prejdite na Office 365, Outlook 2019 alebo novší, prípadne akýkoľvek iný e‑mailový softvér, v ktorom sa môžete prihlasovať pomocou funkcie Prihlásiť sa účtom Google.

Ako klienta mam este Windows Live Mail, znamena to, ze po 30.5. klient nestiahne neodosle ziadnu postu? Ze sa jednoducho klientom nedostanem na ucet gmail?

Akeho by ste doporucili klienta, nechcem kvoli tomu pouzivat outlook . . . .
A co na androide? Bude aktualizovany email samsungu (S7, Android 8)
Budem rad za kazdu info.

Klidně pošlu změnu mailu všem, co s nimi potřebuji komunikovat - aspoň se pročistí adresář. Na firemní komunikaci mám firemní mail. Už mne Gůůůgl silně sere. Měl jsem na Gůůglu asi pět mailů na různé komunikace, provázané mezi sebou jako záchranný mail. Takže když se na některý přihlásím odjinud, tak přijde hromada nadávek Gůůglu. Jakmile to začnu odklikávat přes odkazy na WEB, že jsem to opravdu já, přijde další vekmi štědrá dávka mailů, že jsem se zase odněkud přihlásil a nejsem to já a zase odklikávat. Toho fakt mám plný zuby.

S gůglem zkušenosti nemám. Ale když jsem byl vloni v HR tak mi na seznam přišla zpráva "někdo se přihlašuje na Váš účet z chorvatska, potvrďte, že to jste Vy" a ani nevím, co bylo potřeba udělat, ale mám pocit že nic, možná potvrdit kliknutím v tom mailu (dost divné, pokud by se přihlašoval někdo cizí v cizině, tak klikne on?).
U mailu je to nesmysl. U banky to chápu, že když se přihlásím odjinud než z důvěryhodného zařízení, že to chce autorizaci sms. I když to taky považuju za zbytečné, bez autorizace telefonem by se tak záškodník mohl podívat kolik mám peněz a maximálně s nima šoupat mezi mýma účtama.
S mejly je problém, že tu postupem času vyrostlo několik velkých, co si myslí, že jim patří svět, protože si prakticky nekonkurují, takže freemailů moc na výběr neni.

Pre domáceho PK Thunderbird od Mozilla, je nutné nastaviť na rozdielnych HW mašinách s OS, na rozdielnych IP adresách; "Nastavenie servera", "Metóda overovania" na "OAuth2".

Možno bude nutné odstrániť používané heslá v Thunderbird pre Gmail.

Potom Gúúgl dá pokoj.

Jáaký je problém si vygenerovat v Google Application password, klidně pro každou aplikaci jiné, abys je mohl v případě potřeby odříznout a to použít? Stačí jen místo tvého přihlašovacího hesla zadat to vygenerované heslo, to je vše. A funguje to s jakoukoliv aplikací.