Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Google - Môžete stratiť prístup k niektorým svojim aplikáciám tretích strán

30. mája môžete stratiť prístup k aplikáciám, ktoré používajú menej zabezpečnú technológiu prihlasovania

Google bude zaisťovať bezpečnosť vášho účtu tým, že nebude podporovať používanie aplikácií alebo zariadení tretích strán, ktoré vás žiadajú, aby ste sa prihlasovali do svojho účtu Google iba svojím používateľským menom a heslom. Namiesto toho sa budete musieť prihlasovať pomocou funkcie Prihlásiť sa účtom Google alebo iných, lepšie zabezpečených technológií, ako je OAuth 2.0.

E‑mailový softvér, ako je Outlook 2016 alebo starší,, používa menej zabezpečený prístup k vášmu Gmailu. Prejdite na Office 365, Outlook 2019 alebo novší, prípadne akýkoľvek iný e‑mailový softvér, v ktorom sa môžete prihlasovať pomocou funkcie Prihlásiť sa účtom Google.

Ako klienta mam este Windows Live Mail, znamena to, ze po 30.5. klient nestiahne neodosle ziadnu postu? Ze sa jednoducho klientom nedostanem na ucet gmail?

Akeho by ste doporucili klienta, nechcem kvoli tomu pouzivat outlook . . . .
A co na androide? Bude aktualizovany email samsungu (S7, Android 8)
Budem rad za kazdu info.

Pre domáceho PK Thunderbird od Mozilla, je nutné nastaviť na rozdielnych HW mašinách s OS, na rozdielnych IP adresách; "Nastavenie servera", "Metóda overovania" na "OAuth2".

Možno bude nutné odstrániť používané heslá v Thunderbird pre Gmail.

Potom Gúúgl dá pokoj.

Jáaký je problém si vygenerovat v Google Application password, klidně pro každou aplikaci jiné, abys je mohl v případě potřeby odříznout a to použít? Stačí jen místo tvého přihlašovacího hesla zadat to vygenerované heslo, to je vše. A funguje to s jakoukoliv aplikací.