Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows chce po 7 letech znovu aktivovat

Zdravím,

dnes jsem spustil notebook a vyskočil mi vodoznak, že Windows není aktivovaný. Snažil jsem se ho tedy aktivovat skrz product key, který mám napsaný na notebooku, ale Windows hodí error 0x8007007e.

Prý za to může 3rd party antivir (nemám), registry nebo špatné systémové soubory. Nesetkal se někdo s tím?

Dá se to nějak opravit kromě přeinstalace? Restart nepomohl.

Díky.

Windows 10, Lenovo Y50-70

CMD jako správce:

Výpis typu licence: slmgr.vbs /dli
Výpis stavu licence: slmgr.vbs /dlv
Výpis expirace licence: slmgr.vbs /xpr
Online aktivace: slmgr.vbs /ato

Souvisí s tím i další příkazy (které se tě asi netýkají):

Odebrání licence: slmgr.vbs /upk
Výmaz licence z registry (udělat po odebrání): slmgr.vbs /cpky
Výpis ID instalace: slmgr.vbs /dti
Aktivace po získání kódu: slmgr.vbs /atp ACTIVATIONID

Tohle mi před pár lety začalo dělat pár počítačů s Win 7 a k tomu mám poznačeno tohle řešení, byl poškozený CATROOT2 soubor.

CMD okno jako admin:

NET STOP CRYPTSVC
REN C:\WINDOWS\SYSTEM32\CATROOT2 CATROOT2OLD
NET START CRYPTSVC

Zkus to, přinejhorším si soubor přejmenuješ zpět. Windows si po spuštění vytvoří nový.

Klíč je od jaké verze a edice Windows?
Na jakém buildu teď jedeš?
Předpokládám, že k upgradu z nižšího buildu na vyšší už muselo za 7 let dojít, takže, spusť cmd jako správce, zadej a potvrď toto
Nejdřív v jakém stavu to tam teď máš:
slmgr /dlv
v případě, že máš edici Home:
slmgr /ipk YTMG3-N6DKC-DKB77-7M9GH-8HVX7
pokud máš edici Pro:
slmgr /ipk VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T
Vyvolání aktivace:
slmgr /ato
slmgr /dlv
Celý výstup zkopíruj (označ a zmáčkni pravé tlačítko na myši) a pak to sem vlož.

sfc /scannow

Zmaž zložku s jej obsahom: C:\Widdows\SoftwareDistribution\*.*

zastav službu sppsvc

Odstráň prístupové práva súborom; slwga.dll, sppcomapi.dll, systemcpl.dll

takeown /F %WINDIR%System32sppcomapi.dll
icacls %WINDIR%System32sppcomapi.dll /deny *S-1-1-0:F

Prípadne sa na pokusy vybodni, stiahni si z netu zipku s názvom:
Windows-Loader-2.2.2.rar

a aktivuj sedmu generickými kľúčmi; Windows Loader.exe
nech máš W7 v rohu zase s modrou "viskačkou" Genuine - WGA

WU ti nebude fungovať po lehote kurately MS ak nemáš platenú firemnú službu.

Stiahni si: BajpassESUv11 / pass zipky: 2020

https://gitlab.com/stdout12/adns/uploads/b5ad06702413b6bf6b1d5a1db8b086d4/BypassESU-v11.7z

záplatuj WU veselo sedmu ako profík.

taky pozorne nectu, bo neni cas, taky jsem nejdriv myslel ze jde o win7.
win10 jsou na trhu od 1507, aspon se tak jmenovaly, i kdyz to tusim melo maly skluz.
tomu predchazi "rtfm" verze aneb "hledej bez manualu, kam m$ zas neco schoval a jak to ted vyvolat". tato predprodejni verze ovsem casem (par mesicu) vyexpiruje.

Myslíš opět blbě. Windows 10 oficiálně vyšel před 7 lety 29. července 2015. Finální sestavení bylo vytvořeno minimálně pár týdnů před oficiálním vydáním. Jaro 2015 byla akce zapojení se do insideru pomocí upgradu na Win 10 s tím, že se vygeneruje digitální licence zdarma. O Windows 10 v Redmondu věděli určitě už v roce 2014 (na wiki je: "První oznámení říjen 2014") a pravděpodobně i dříve.

Podľa tvojej logiky, mohol dať do nadpisu čokolvek :-) Ak ti išlo o to osoliť Nudu, tak je to v poriadku. Ale on na rozdiel od teba sa to snažil riešiť. Ak je tu niekto mimoň, tak ten, kto má w10 a chce aktivovať w7. Ak pôvodný kľúč nefunguje, treba kontaktovať MS 0850 111 300.

Pro jistotu jsem se tu už ptal od jaké verze je ten klíč.
Lenovo Y50-70 se totiž dodávalo s Windows 8.1
Pokud je to klíč od Windows 8.1 (nejpravděpodobnější možnost) tak jaký smysl má kontaktovat MS ohledně aktivace Windows 10? Žádný.
No jasně, hlavně že snaha byla, jako v případě Nudy :-)

Nemám, ale ještě jsem neviděl nikoho, kdo by si koupil notebook bez Windows, k němu si koupil zvlášť (je to dražší) Windows se štítkem a ten štítek si pak nalepil na notebook :-)
Takže za mě tak jak jsem tu už psal:
1) je potřeba zjistit od jaké verze a edice je ten klíč
2) zjistit jestli na hardwaru není digitální licence (za 7 let muselo za normálních okolností dojít k upgradu a vygenerování digitální licence)
A na základě bodů 1 a 2 to pak řešit dál.

No jestli je podle tebe nejlepší rada volat na linku MS ohledně nefunkčnosti klíče, proč ne, že :-)

no a kam by si chcel volať. do Reportéri ČT ?

Nemám, ale ještě jsem neviděl nikoho, kdo by si koupil notebook bez Windows

Môžem ti povedať, že ich je ako nasr.. a potom volajú, prečo tam OS nie je, lebo idú po cene a popis už nie je dôležitý. Najviac notebookov bez OS predáva práve Lenovo.
A to sú ešte blázni, čo si kúpia notebook z windows a k nemu Pro verzu, lebo sa daný model s ňou nevyrába.

Psal jsem snad, že by měl někam volat? Nepsal. Takže zatím nikam. V prvé řadě ať dodá požadované informace, což je otázka na pár sekund. I na lince MS sotva budou řešit aktivaci, když ani nebudou vědět jakou (podkladovou) licenci vůbec řeší, případně jestli na zařízení byl proveden upgrade na jakýkoliv build Win 10 nebo ne.

... a opravdu po koupi si ten štítek nalepí na notebook? :-)
A jestli myslíš "idú po cene", tak před sedmi lety bylo do ofiko uvolnění Win 10 zhruba 2 měsíce, to asi těžko byl net plný (nelegálních) druhotných licencí za 60 Kč :-)

Spochybňuješ moju odpoveď , že nefunkčný kľúč má riešiť s podporou MS a nakoniec napíšeš Psal jsem snad, že by měl někam volat? Nepsal Ja nefunkčný kľúč riešim iba z podporou MS a nepíde mi to výstredné, dokonca ini zvláštne. Neviem teda kto by mi dal lepšiu odpoveď. Samozrejme ich neotravujem z licenciami, ktoré nájde aj google.
Na tvoj príspevok ještě jsem neviděl nikoho, kdo by si koupil notebook bez Windows, k němu si koupil zvlášť (je to dražší) Windows ti poviem , že je takých ludí namraky a tvoja odpoveď A jestli myslíš "idú po cene", tak před sedmi lety bylo do ofiko uvolnění Win 10 zhruba 2 měsíce, to asi těžko byl net plný (nelegálních) druhotných licencí za 60 Kč :-) moja podpriemerná inteligencia nedokáže ani pochopiť.
Mám taký dojem, že po druhej odpovedi začneš strácať dejovú linku.. no. :-) ale to je len môj laický názor. Aj tak ťa mám rád.

Já nezpochybňuji to, že by se problém s aktivací (včetně nefunkčního klíče) měl řešit s podporou MS.
Já zpochybňuji pouze to, že není dostatek info ani k tomu volat na linku MS, proč jsem tu už psal: "I na lince MS sotva budou řešit aktivaci, když ani nebudou vědět jakou (podkladovou) licenci vůbec řeší, případně jestli na zařízení byl proveden upgrade na jakýkoliv build Win 10 nebo ne." protože to, co po něm chci já, budou po něm určitě chtít i na lince MS a je vhodné ty informace prostě zjistit teď než pak je zjišťovat behěm hovoru. Další věc je ta, že je přece vhodné řešit věci jednoduše, například teoreticky by tam měla být digitální licence a věc by mohla být pořešena v případě třeba home pomocí slmgr /ipk YTMG3-N6DKC-DKB77-7M9GH-8HVX7 a bylo by pak přece zbytečné volat na MS. Toto by mu i tam poradili, pokud by to bylo vhodné. My tu ale nevíme (a nevěděli by to ani na lince MS) co je vhodné, protože ani ty základní info nejsou a já nejdřív chci potřebné info (a ty je vhodné mít i před tím, než by se volalo na MS)...

Já ale nepsal to, co cituješ v tom smyslu v jakém to cituješ, já psal:

ještě jsem neviděl nikoho, kdo by si koupil notebook bez Windows, k němu si koupil zvlášť (je to dražší) Windows se štítkem a ten štítek si pak nalepil na notebook

A když něco píšu, tak to roubuju na to, co se řeší. Tedy na stav, kdy někdo koupí notebook bez Windows, k němu koupí nový Windows samostatně dražší než kdyby jej koupil s notebookem (před 7 lety sotva byly běžně dostupné za 60 Kč nelegální druhotné licence Windows 10 a tak nějak není třeba řešit to tvé "idú po cene") a jako bonus řádně nalepí štítek na notebook. Takto napsané to už chápeš? Nebo ještě ne?

Ja ani nepredpokladám, že by si nejaký štítok sám nalepil a potom sa odvolával na to, že použil kľúč, ktorý tam má. Z toho ako to napísal, je pravdepodobné, že notebook kúpil so štítkom. A keďže v tej dobe boli už licencie v BIOSoch je jej pôvod záhadný. Jirka už offline , na MS podporu je vraj zbytočné volať lebo je to w8.1, rozsekne to už len Marplová.

Trošku se tu rozjela diskuse mimo ale pro upřesnění: Notebook byl kupován v roce 2015 z CZC s již nainstalovanými Win 10. Čili legální OS.

Problém se mi podařilo opravit jenom přeinstalací celého systému. Jinak jsem zkoušel všechno možné, ale bez úspěchu.

Díky všem za rady.