Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako na online formulár

Mam formulár/dokument vo formáte pdf, ktorý je možné v Acrobat Reader editovať (presnejšie vyplniť nejaké údaje). Potreboval by som nejaký nástroj, ktorý by mi umožnil daný formulár nahrať niekde do cloudu, poslať emailom link na daný formulár a dotyčný by mohol vo webovom prehliadači daný formulár vyplniť a uložiť. Ja by som si potom daný formulár vedel stiahnuť/vytlačiť. Je také niečo k dispozícii? Ďakujem.

Dôvodov je niekoľko, nahlavnejšie tieto:
- formulár vyzerá dosť zložito, čo mnoho ľudí môže odradiť
- niektoré informácie sa vo formulári až 3x zopakujú, takže formulár vyzerá dosť dlhý, ale tých údajov tam nie je moc veľa, ak budú ľudia vypĺňať potrebné údaje len raz majú to rýchlo hotové

Asi som v pôvodnej otázke zle uviedol problém - ja nechcem aby ľudia vypĺňali presne formulár ktorý potrebujem, len do mnou vytvoreného - jednoduchého formulára vpísali potrebné údaje a tie sa potom vložili do toho komplexnejšieho formulára.

Tak teď ti teda nerozumím.

Nebo možná rozumím, ale nechápu, jak chceš z jednoho PDF formuláře přenést data do druhého PDF formuláře.

Asi by to chtělo předělat (zjednodušit) původní formulář. Případně to celé vymyslet jinak, např. Google Forms.

Ježíš. Tohle veřejně někomu radit? :-( Nemají to rovnou vytisknout a poslat poštou? Bože.

Jak píše kolega dole, ideálně použít cloudove nástroje k tomu určené - Google Forms, Microsoft Forms nebo třeba typeform. Výsledky vam budou padat přímo do online tabulky a budou se i vyhodnocovat - nemusíte nic lustit a počítat ručně.

Žraloku, neježíšuj, klídek...

Nevíme nic o rozsahu a obsahu toho PDF formuláře, jaké obsahuje formulářové prvky, provázanosti, atd... Ani nevíme, kolik lidí ho bude vyplňovat a jaké bude zpracování výsledků. A už vůbec nevíme, jestli se jedná o nějaký převzatý formulář (např. z webu státní správy) nebo nějaký vlastní výtvor.

Takže na nějaké ideální řešení prostě chybí informace. Variantu Google forms jsem nabídl hned v mém druhém příspěvku, jestli sis nevšiml?

A určitě je lepší varianta poslat formulář mailem (nebo zveřejnit na webu a poslat odkaz) než to, co vymyslel tazatel:

umožnil daný formulár nahrať niekde do cloudu, poslať emailom link na daný formulár a dotyčný by mohol vo webovom prehliadači daný formulár vyplniť a uložiť