Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Po chvilce nečinosti se PC (video, prohlížeč či player) seká

Mám už na toto nervy. Prosím o pomoc. Již nějaký měsíc mám zmíněný problém. Zkoušel jsem aktualizovat ovladače, OS.. a stále bez výsledku ..
Prostě po snad dvou minutách i méně se začne obraz, video sekat pokud ALE pohnu myší zase jede vše krásně a plynule. Jediné co mi na chvilku pomohlo byla přeinstalace celého OS to buhužel po pár týdnech začalo zase. Opět jsem přeinstaloval OS zakázal aktualizace a snad měsíc jsem měl klid. Včera zapnu PC a po chvilce se začne zase sekat video. Ps předtím jel PC hezky potichu bez nějaké zátěže jakmile se tento neduh ukáže PC je dosti hlasité jak v zátěži. Nevím vše bych měl ukázat a říci pokud mi někdo poradíte budu velmi rád.
PS. jak dám správce úloh s stačí jak mi toto jede na pozadí video jede hezky bez záseků. Při zkouknutí na výkon a jinačí parametry nevidím nic co by extrémně žralo cokoli..

Řešení:

Omlouvám se .. Vysvětlení..

Byl to soubor MXWTPTTTYKDUYVXJ.exe
Který se vyskytuji pravděpodobně buď v PS nebo v Office .. ( jako crack/virus/ vedlejší škodlivý program či co .. )
V obyč. spávci úloh nešel vidět ani nic vyukazovalo nějak extra výkyvy v čemkoliv.
až přes zmíněný Process Explorer šlo krásně vidět jak po chvilince nečinnosti se zapl procesor na 100% a začlo se vše trochu sekat ..
viz třeba viewtopic.php

ještě jednou děkuji za rady..

No tak vidíš... Dosť často sa stáva že ľudia považujú nejaký SW za bezpečný pretože ho napríklad používa veľa ľudí. Takto sa nato pozerať nemôžeš. V tomto prípade šlo o warez čiže tam nie je čo riešiť ale je mnoho populárneho SW ktorý je zároveň škodlivý SW. Zvyčajne ak je to zadarmo tak už len logicky odniekiaľ tie peniaze získať musia. Sú ale dokonca aj platené SW ktoré sú škodné. Treba si poriadne preveriť ak niečo inštalujeme do systému. Warez je tá najhoršia cesta. Dnes už existuje takmer na všetko open source projekt s dobrovoľnými príspevkami čo je lepšia voľba. Treba používať hlavu to je hlavné. Treba si uvedomiť že Windows nie je dokonalý ale to nie je dôvod aby sme z tohto systému robili LEGO. Ak je tam vstavaný defender prečo tam má niekto nutkanie votrieť alternatívu od tretej strany? Taktiež mnoho ďalších programov ktoré sú obsiahnuté a aj tak ich používatelia nahradzujú, niektoré sú celkom funkčné len ich treba objaviť. Takže ak nechceš platený PS a MS OFFICE tak siahni po open source alternatíve. Napríklad LibreOffice je fajn a plne funkčný nástroj.

Omlouvám se .. Vysvětlení..

Byl to soubor MXWTPTTTYKDUYVXJ.exe
Který se vyskytuji pravděpodobně buď v PS nebo v Office .. ( jako crack/virus/ vedlejší škodlivý program či co .. )
V obyč. spávci úloh nešel vidět ani nic vyukazovalo nějak extra výkyvy v čemkoliv.
až přes zmíněný Process Explorer šlo krásně vidět jak po chvilince nečinnosti se zapl procesor na 100% a začlo se vše trochu sekat ..
viz třeba viewtopic.php

ještě jednou děkuji za rady..