Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nejde smazat stažený soubor

Dobrý den, z uloz.to jsem stáhla film, který po uložení je typ: Soubor bitové kopie disku. Ve vlastnostech má uvedeno: Tento soubor pochází z jiného počítače a mohl být zablokován z důvodu ochrany počítače. Je tam možnost odfajfknout odblokování. Pak by asi smazat šel. Nevím však, jestli po odblokování nejde k ev.zavirování PC. Když ho neotevřu, jen odblokuju a pak hned smažu, tak to bude ok?

Řešení:

On je ten obraz možná už připojený jako virtuální mechanika, proto nejde smazat.
Pak by pomohlo nejprve odpojit obraz (pravá myš na disku) a pak smazat.

pokud je to ISO tak to je poměrně standardní, i když nevim jak v současné době u filmů. To dokonce umějí desítky už i přimountovat bez nutnosti nějakých dalších ovladačů, jako jsou potřeba pro předchozí windowsy. Jinak multimediální přehrávače to obvykle uměji bez problémů přehrát, a je docela praktický mít 4-8 GB soubory s celým DVD, lepší než tu rozbalenou strukturu a teď v ní hledat, kterej soubor pustit, aby se pustilo celé DVD a ne jen 20 minutový kousek.

Blokování by ale na možnost soubor smazat nemělo mít vliv (možná místo del zkusit shift+del jako smazání mimo koš). Teda podle mě, nevím jak podle windowsu (v linuxu jsem to nepozoroval (nejsem si jistý, jestli jsem to potřeboval, vím jen, že mě varuje při otevírání hlavně pdf), ve windows jsem si taky nevšimnul, ale asi jsem tam s takovým souborem takto nenakládal).

Přesně tak. Nevím, zda když soubor odblokuju, nebude se chovat nestandardně. Přípona je ISO, pravým tlačítkem jsem otevřela v Průzkumníku a zobrazil se obsah souboru - dvě složky, video a další. Už to otvírat nebudu, nemám k tomu důvěru. Takže ty dvě složky jsem zkusila smazat. Nic - ani hláška, že to nejde. když jsem vyskočila o řád výš, zobrazil se obsah PC. V zařízeních a jednotkách je C,D a E, DVD(F). Obsah mého PC, až potud ok. Ale dál je tam: "Jednotka DVD (G) felix a rose". Felix a Rose je název toho filmu. To jsem našla až dnes, díky pokusu o otevření v Průzkumníku.

zkousis mazat uvnitr .iso, to je neco jako uvnitr zip archivu, ktery se da bezne jen prohlizet.
uzivatele rozdil nechapou, protoze mrchosoft tomu nastavuje podobnou ikonu jako bezne adresarove strukture.
a hlavne si nechavaji v tupem pruzkumniku default schovane pripony souboru, proto netusi, co to vlastne vidi.
bud to vypalit cele jako dvd-video,
nebo vykopirovat adresar/slozku "video" ven, ale takto osekane to pak prehraje nejspis jen pc.

Ono je otázkou, jestli to ISO máš přimountované pomocí Windows a nebo si to otevřela třeba ve WinRARu, nebo něčem podobném.
Případně někteří ještě používají různé Daemon toolsy, takže to může být i jinak. Každopádně to máš v něčem otevřené.
Ta hláška o tom blokování na to nemá vliv.