Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nejde smazat stažený soubor

Dobrý den, z uloz.to jsem stáhla film, který po uložení je typ: Soubor bitové kopie disku. Ve vlastnostech má uvedeno: Tento soubor pochází z jiného počítače a mohl být zablokován z důvodu ochrany počítače. Je tam možnost odfajfknout odblokování. Pak by asi smazat šel. Nevím však, jestli po odblokování nejde k ev.zavirování PC. Když ho neotevřu, jen odblokuju a pak hned smažu, tak to bude ok?

Řešení:

On je ten obraz možná už připojený jako virtuální mechanika, proto nejde smazat.
Pak by pomohlo nejprve odpojit obraz (pravá myš na disku) a pak smazat.

Přesně tak. Nevím, zda když soubor odblokuju, nebude se chovat nestandardně. Přípona je ISO, pravým tlačítkem jsem otevřela v Průzkumníku a zobrazil se obsah souboru - dvě složky, video a další. Už to otvírat nebudu, nemám k tomu důvěru. Takže ty dvě složky jsem zkusila smazat. Nic - ani hláška, že to nejde. když jsem vyskočila o řád výš, zobrazil se obsah PC. V zařízeních a jednotkách je C,D a E, DVD(F). Obsah mého PC, až potud ok. Ale dál je tam: "Jednotka DVD (G) felix a rose". Felix a Rose je název toho filmu. To jsem našla až dnes, díky pokusu o otevření v Průzkumníku.

zkousis mazat uvnitr .iso, to je neco jako uvnitr zip archivu, ktery se da bezne jen prohlizet.
uzivatele rozdil nechapou, protoze mrchosoft tomu nastavuje podobnou ikonu jako bezne adresarove strukture.
a hlavne si nechavaji v tupem pruzkumniku default schovane pripony souboru, proto netusi, co to vlastne vidi.
bud to vypalit cele jako dvd-video,
nebo vykopirovat adresar/slozku "video" ven, ale takto osekane to pak prehraje nejspis jen pc.

Ono je otázkou, jestli to ISO máš přimountované pomocí Windows a nebo si to otevřela třeba ve WinRARu, nebo něčem podobném.
Případně někteří ještě používají různé Daemon toolsy, takže to může být i jinak. Každopádně to máš v něčem otevřené.
Ta hláška o tom blokování na to nemá vliv.