Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sledovaci program

Dobry den,

v praci mi kazdych cca. 10 minut problikne obrazovka,
na 2 vteriny zmizi vsechny ikonky z plochy a pak se zase objevi. Behem toho zustavaji vsechna otevrena okna vsech programu beze zmeny, nezmizi jako se deje u ikonek.

Muze jit o nejaky sledovaci program. Kdy treba zamestnavatel sleduje, jestli pracuji?

Diky

ne.
spíš vadný kabel k monitoru. nebo trochu umírá grafika.
nebo sw problém: nevhodný doplněk navázaný na průzkumník (shell extension).

těžko říct, v jakém stavu je hw a sw, kdo si tam hraje na administrátora, kdo tam co doinstaloval.
je to starost firmy - ať ti to přeinstaluje a je to funkční.

Diky, kabel asi ne, mam uplne novy nb a prenasim ho mezi kanclem a domovem, takze pouzivam i ruzne monitory. Deje se to doma i v praci. Zacalo to par mesicu po obdrzeni noveho nb Lenovo Thinkpad. Ostatnim s novymi nb se nic podobneho nedeje, jen 1 kolegyni to same, ale misto 1 bliknuti (zmizeni ikon) za cca. 10 minut, ji to obcas blika 5 minut v rychlem sledu.

možná rozjebané ovladače grafiky kvůli nesmyslně nastaveným automatickým aktualizacím. pokud nemáš admošská práva, ať se stará firemní it.

stále úplně nevylučuju nevhodný doplněk v průzkumníku: klik pravým myšem, všechny aplikace v menu jsou potenciálně podezřelé = nežádoucí.
nepíšeš nic, takže ať si to řeší firemní it.

měl jsem zrovna dnes zajímavý případ s poslední zastaralou verzí ovladačů grafiky intel od výrobce pc, řešil to novější ovladač přímo od intelu.

ale je to tak jak píšeš, mizení průzkumníka (pád a obnova) bude znamenat spíš konfliktní doplněk.
teoreticky by chyby z těch časů mohly být vidět v prohlížeči událostí.
některé nežádoucí doplňky jsou taky vidět v menu na pravý myš.

ale chybí tu víc informací od tazatele.

Na reset keší samozřejmě nepomůže smazat iconcache.db, ale je na to speciální API funkce (kterou může kterýkoliv program legálně použít jak hrdlo ráčí), co ten reset provede. Může to tedy některý program páchati.

(v Delphi)
SHChangeNotify (SHCNE_ASSOCCHANGED, SHCNF_FLUSHNOWAIT, nil, nil); SHChangeNotify (SHCNE_UPDATEIMAGE, SHCNF_FLUSHNOWAIT, nil, nil)