Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Privod internetu k modemu po telefonni dvojlince

Ahoj, je to mozna hloupy dotaz, ale radsi bych slysel Vase nazory, nez zazdim kabel do zdi :) Rokonstruujeme dum a v ramci rekostrukce jsme obnazili telefonni dvojlinku, ktera vede k modemu. Kabel byl vypadal ve vazne zalostnem stavu, nicmene s internetem jsme problem nikdy nemeli. Dokonce jsemsi vsiml, ze puvodnimu majiteli se nejspis jiz povedlo kabel preseknout a byl jen spojeny a zalepeny izolackou. Jelikoz se mi ho v tomto "profesionalnim" spojeni povedlo prethnout zase znovu, zkousel jsem, jak ma byt kabel vlastne zapojeny. Udivuje me, ze internet funguje at uz ty dvojlinku spojim jakkoliv, at uz spojim draty tak ci onak. Je to vubec mozny? A druhy dotaz, je mozny, ze by kvalita teto dvojlinky mohla nejak mit vliv na rychlost internetu? Kdyz jsem zacal delat test rychlosti pripojieni, prijde mi, ze od vcera merim mensi rychlosti nez tomu bylo drive. Kabel chceme dnes zazdit,tak se radsi zeptam, nez to udelame. Diky za odpovedi :)

Dporučuji kabel nahradit. Když budeš chtít rychlejší připojení, jsou třeba dva páry. V budoucnu to budeš možná chtít využít. Doporučuji telefonní kroucené páry, nikoliv obyčejnou dvoulinku. Kroucené páry jsou pro rychlejší připojení nutnost.