Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zapojit UPS?

Včera v noci po neúspěšném testu připojení UPS jsem vyhledal problémy s připojováním UPS do rozvaděčů a narazil jsem na stejný problém.
UPS nesmí mít spojený nulový vodič na vstupu a výstupu.
Proto bych rád poprosil o kontrolu schématu, zda toto zapojení vyhovuje jak se mají UPS připojovat...
Snad se tady někdo vyzná, již si nevím rady, kde se zeptat :-D

Vyhlášku 50 mám, ale o problematice UPS a přepínání dvou různých přívodních zdrojů v kurzu nebyla ani zmínka. :-/

ups neznamená galvanické oddělení. si země klidně spoj, ostatně rack a leckteré krámy v něm jsou jistě kovové.

tvoje schéma mi nedává moc smysl - o to přepínání ze sítě/z baterek se stará uvnitř sama ups. co má to tvoje přepínání obejitím ups znamenat?

z některých ups jde sice sinus, ale po přepnutí na měnič to nemusí být stejný průběh jako na vstupu (fáze, amplituda). z jiných ups leze jen modifikovaná sinusovka anebo obdélník s šířkovou modulací (přesný typ ups nepíšeš).
každopádně bych určitě nepřepínal mezi těmito průběhy tvým 3-stavovým přepínačem neznámé konstrukce, tam asi bude zakopaný nikola tesla. právě ten okamžik přepnutí může být jak pro samotný přepínač, tak pro zátěž za ním ohromná legrace.

a jedna poznámka:
silnoproudař nejsem, proudový chránič jsem nikdy nezapojoval. ale jestli ten schematický náčrtek znamená zapojení svorek právě na tom chrániči, asi to není dobře. vstupy a výstupy by měly být konstrukčně na stejné straně, ať se tok uvnitř v trafu vyruší. ty je opačným zapojením sčítáš.