Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win 10, seřazení fotek nezůstává stejné

Ahoj, nevíte někdo prosím, jak v průzkumníkovi Windows 10 nastavit řazení fotek podle datumu? Po vypnutí PC se nastavení vrátí za defaultní (podle názvu). Marně jsem zkoušel rady popsané na internetu a zatím mi nepomohlo ani obnovení nastavení složky, obnovení zobrazení...prostě nic. Jediným řešením je ruční řazení po každém připojení telefonu, což je za jeden den několikrát a začne to člověka s.rát.

Děkuji za každý tip

Náhradní soft jsem zvažoval, ale raději bych zůstal u klasických Fotek. Ještě před pár dny/týdny mi nastavení řazení zůstávalo i po vypnutí PC, jednoho dne to začalo blbnout a průzkumník začal nastavení vracet do defaultního stavu. Důvod je mi záhadou a pěkně mě to rozčiluje. Asi tak 2 roky to fungovalo, najednou ne. Telefon stejný, počítač stejný, win stejný, uživatel stejný...

Nedalo mi to a zkusil pod W10. Nastavím zobrazovat jako Detail, setřídím podle datumu, odpojím kabel, připojím kabel a zase je to podle názvu.
Zajímavé je, že pod W7 to drží nastavení dle datumu (nebo čehokoliv co si zvolím).
Ale zase - co si budeme povídat, ten jeden klik mě opravdu nezabije i kdyby několikrát za den...a evidentně to dělá jen u mobilu.

Právě to není 1 klik. V kontextovém výběru pod pravým tlačítkem není možnost seřazení podle datumu, to musím pokaždé najít pod nabídkou "další...", zaškrtnout a poté pravým tlačítkem označit a znovu vybrat. Na palici a uživatelský otravné, proto jsem zkoušel nápady zkušenějších, jak tuto chybu obejít

S alternativními softy máte všichni pravdu, dokonce jsem některé zkoušel a jednu dobu jsem se snažil adaptovat na FastStone, ale nejefektivnější pro moji práci jsou pořád Fotky včetně vestavěných úprav. O to víc jsem vytočený, že řazení náhledů začalo dělat takovou neplechu po letech bezproblémového fungování.

Díky všem za snahu, snad se najde nějaký profík, který poradí s trvalým řazením ikon ve Fotkách.