Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Externí disk není nikde vidět

Mám nový externí disk HDD, který jsem ještě nikdy nepoužil. Jde o disk Seagate BarraCuda, 3,5" o kapacitě 1 TB. Namontoval jsem ho do externího boxu Axagon EE35-XA3. Když ho přes USB připojím k notebooku, tak se mi to ukáže, že jsem nějaké zařízení připojil (a mohu ho zase odpojit), ale disk nikde nevidím, ani v Tomto počítači, ani ve Správě disků. Podle návodu bych měl před prvním použitím disk naformátovat, ale netuším kde, když ho ve Správě disků nevidím. Zkusil jsem ho vyndat z boxu a znovu složit, ale nepomohlo to. Box je připojený k elektřině, kontrolka svítí a disk se zřejmě točí.

Tuší někdo, co s tím a jak ten disk ve Správě disků zobrazit? Doufám, že disk není rozbitý.

Mám Windows 10 Home.

Nemůžu sem screen dát. Když přepnu na správcovský účet, abych mohl otevřít Správu disků, tak mi skoro přestane fungovat externí klávesnice a pravé tlačítko myši. Nevím, čím to je, ale když mačkám tlačítka na klávesnici, tak většina z nich nereaguje vůbec, a ty, co reagují, dělají úplně něco jiného, než bych potřeboval. Připadá mi to, jak kdyby byla zaseklá nějaká klávesa, ale netuším která a zvláštní je, že to dělá jenom, když přepnu na správcovský účet. Dříve toto nedělalo.

Tak už jsem ten screen nějak udělal. Ale ta klávesnice pořád blbne, i když jsem restartoval počítač. Např. na externí klávesnici nejde vypnout podsvícení nebo když jsem byl na Ploše a chtěl jsem dát Windows + r, tak mi to dělalo jenom r (a našlo mi to zástupce na Ploše, jehož název začíná na r - Recuva). Pravé tlačítko nefunguje ani na myši, ani touchpadu. A interní klávesnice mi na notebooku nefunguje už půl roku, protože mi tam natekla voda, nicméně používám tu externí a ta vždy fungovala.

Ten externí disk bude asi ten Disk 1, ale mám ho jenom dole, a ne nahoře mezi svazky.

Když kliknu pravým tlačítkem myši, tak tam není formátování.

A ten počítač se mi zbláznil úplně. Například mi to dělá dvoje kliknutí levým tlačítkem myši namísto jednoho. Když se odhlásím a přihlásím, tak to tak pět vteřin funguje normálně, a pak to začne neskutečně blbnout, že nefunguje skoro nic. A je zvláštní, že to dělá jenom na tom správcovském účtu. Je možné, že by tam byl nějaký škodlivý program, který po přihlášení naběhne a dělá toto?

Když kliknu pravým tlačítkem myši, tak tam není formátování.

A ten počítač se mi zbláznil úplně. Například mi to dělá dvoje kliknutí levým tlačítkem myši namísto jednoho. Když se odhlásím a přihlásím, tak to tak pět vteřin funguje normálně, a pak to začne neskutečně blbnout, že nefunguje skoro nic. A je zvláštní, že to dělá jenom na tom správcovském účtu. Je možné, že by tam byl nějaký škodlivý program, který po přihlášení naběhne a dělá toto?