Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mozilla Thunderbird a promíchané e-maily

Zdravím.
Používám pro příjem pošty ze Seznamu přes IMAP Thunderbird. Opakovaně se mi stalo, že se "promíchají e-maily". Naposledy dnes.

Co to promíchání znamená?

V řádkovém seznamu e-mailů je jak v předmětu, tak i v odesílateli správný předmět i odesílatel. Po výběru tohoto řádku je ale zobrazen úplně jiný email, který s tím z přehledu nijak nesouvisí a není už ani v seznamu doručené pošty, ale byl už dříve přesunut do osobních složek.

Chybně se to zobrazí i při požadavku na Otevření konverzace. Chybný mail je opět špatně zobrazen a k němu jsou připojeny už správně další e-maily, která na původní sledovaný mail navazují.

V poště na Seznamu je to OK. K "promíchanému" e-mailu se tak dostanu, ale u mě na PC tomu tak není a nepřišel jsem na způsob, jak to napravit. Dá se s tím něco dělat, aby znovu a tentokrát dobře TB načetl obsah mailu? Přes vynucený příjem zpráv se na tom nic nezmění. Zavřít/otevřít TB taky nepomohlo.

Díky předem za vaši zkušenost.

Ono to vidět je, pouze ne na první pohled.
Mail, o který se jedná má předmět "Informace k ....", ale po kliknutí na řádek s tím mailem je zobrazen mail z pojišťovny Allianz, s předmětem Allianz zpráva z portálu který s tím nemá nic společného.

Řešení potíží nepomohlo.
Provést změny a restartovat
1) pouze Zakázat všechny doplňky - beze změny
2) pouze Obnovit původní nástrojové lišty - beze změny
3) obě volby - beze změny
Pokračovat v režimu řešení potíží
všechny 3 volby opět beze změny

Pokus dobrý, nic proti němu. Nepomohl, ale ani neuškodil a je dobré vědět, že to tam je.
TB je nainstalován standardně bez doplňků. Přes IMAP synchronizuje 3 mailboxy. Po jednom na Seznamu, Gmailu a Volnem.

Přiznám se, že s pokusničením moc kamarád nejsem. Jsem rád, že jsem TB po menším boji nastavil aby fungoval jako náhrada Outlooku a nerad bych to do****** a celé to absolvoval znovu. Nerad proto, že už si to nepamatuji, jak jsem k cíli došel.

Nakonec jsem to "vyřešil". V maiboxu na seznamu jsem zmatený e-mail přesunul z doručené do hromadné a po přijetí zpráv v TB už to stáhlo dobře. V TB pak stačilo mail opět přesunout zpátky do doručené. Vím, je to prasárna, ale pomohlo to. Chvála Bohu za IMAP, s POP3 bych to udělat nemohl.

Dík za účast.